هفت شهرستان ایلام به تجهیزات بحران گاز مجهز شدند

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام، عباس شمس اللهی روز سه شنبه اظهار داشت: این تجهیزات با صرف هزینه پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای شهرستان های دره شهر ، دهلران، مهران، سرابله، ایوان، آبدانان و ملکشاهی  هزینه تا به وسایل و امکانات بحران در مواقع ضروری تجهیز و بکارگیری شوند.

وی افزود: برای هر کدام از نواحی گاز در شهرستان های استان ایلام ۲۲ قلم تجهیزات بحران خریداری شده و در مجموع برای این تعداد شهرستان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام هدف از خرید این تجهیزات را آمادگی قبل از بحران، شناسایی هرچه بهتر برای مقابله و کنترل و حفظ جریان پایدار گاز عنوان کرد.

شمس الهی یادآور شد: با نصب این تجهیزات، امکان واکنش در شرایط اضطراری به صورت مستقل برای هر یک از ادارات گاز نواحی در شرایط بحرانی و در صورت قطع هرگونه ارتباط با مرکز استان و سایر نواحی فراهم می شود.

وی اضافه کرد: اینگونه تجهیزات در راستای کنترل و مدیریت حادثه و شرایط پیش آمده به منظور کاهش آسیب ها، تلفات و صدمات و همچنین پایداری خدمات گاز رسانی خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تاکید کرد: این تجهیزات شامل آچار شیرهای پلی اتیلن و فلزی ، ابزار آلات مورد نیاز ، اسکوئیزر دستی و هیدرولیک، موتور برق ، دستگاه جوشکاری الکتروفیوژن و ... است.

شمس الهی اضافه کرد: شرکت گاز برنامه های مدونی برای خرید تجهیزات بحران در سایر شهرستان های استان در دست اقدام دارد که به مرور زمان اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، ضریب نفوذ گاز شهری ۷۰ درصد و  روستایی ۳۱ درصد در این استان حدود بود که با عملیات جهش‌وار دولت یازدهم و دوازدهم، این میزان افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

هم اکنون میزان برخورداری مناطق شهری از شبکه توزیع گاز هم ۹۹ درصد است.

از ۶۰۰ روستای استان ایلام ۴۵۹ روستا معادل ۹۳ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند و طی سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید، ۳۶۰ روستای ایلام از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز