ایلام در هفته‌ای که گذشت؛

گرامیداشت فتح میمک تا اقامه نماز جمعه پس از ۱۰ هفته

جمعه گذشته برابر با ۱۹ دیماه چهلمین سالگرد عملیات ذوالفقار و آزادسازی ارتفاعات میمک بود که هر ساله با شکوه خاصی با حضور انبوه جمعیت عشایر در منطقه عمومی میمک برگزار می‌شد، اما امسال بدلیل شیوع کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور سرتیپ ستاد فرهاد آریانفر فرمانده و ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در غرب کشور، سرتیپ دوم ستاد امیر محمدرضا فولادی رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام، فرماندار سیروان و جمعی از مسوولان استان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در مصلای شهر ایلام برگزار شد.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به منظور شرکت در آیین گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و نشست ستاد اقتصاد مقاومتی به استان ایلام سفر کرد.

هفته گذشته همچنین آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دفتر بازرسی و  نظارت بر انتخابات استان ایلام با حضور سخنگوی شورای نگهبان برگزار شد و در این آیین عباسعلی کدخدایی تاکید کرد: آرای مردم همانگونه که به صندوق‌های اخذ رای ریخته شده‌اند، خارج و قرائت می‌شوند و صیانت از آرای مردم یک اصل در شورای نگهبان است.

هفته گذشته موضوعی که بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت و ذهن بسیاری از مخاطبان و مسوولان را به خود مشغول کرد، مساله شنیدن صداهای مهیب در روستای عباس‌آباد دره‌شهر بود که منبع این صدا در دست بررسی است.

استان ایلام از نظر وضعیت کرونا هفته‌ای آرام همراه با کاهش آمار افراد فوتی، بستری و ابتلا پشت سر گذاشت و همچنان در رنگ زرد باقی مانده است هرچند مسوولان به طور جدی از مردم می‌خواهند شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و از حضور غیر ضروری در اجتماعات، اماکن عمومی و تفرجگاه‌ها بپرهیزند.

معاون استاندار ایلام از کاهش ۹۰ درصدی فوتی‌های کرونا در استان خبر داد در حالیکه میزان کاهش مرگ فوتی‌های کشور ۶۵ درصد است که نشان از بهبود وضعیت فوتی‌های استان در هفته‌های گذشته دارد و از سویی دیگر نیز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط مردم و ساده‌انگاری کرونا هشدار داده است.

فتح میمک با همراهی عشایر و ارتش سرنوشت جنگ را تغییر داد

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آزادسازی میمک با مشارکت فراگیر عشایر و قوای نظامی به ویژه ارتش، سرنوشت جنگ را تغییر داد و صدام متوجه قدرت حریف مقابل خود شد.

به گزارش ایرنا، سرتیپ دوم ستاد امیر محمدرضا فولادی روز جمعه در آیین چهلمین سالگرد عملیات ضربت ذوالفقار و فتح میمک به اهمیت تصرف میمک اشاره کرد و اظهار داشت: میمک به علت ارتفاعات راهبردی خود از ۸۰ سال پیش همواره مورد مناقشه ایران و عراق بود چرا که ارتفاعات این منطقه تا کیلومترها از عمق خاک سرزمین حریف را در تسلط خود دارد و صدام نیز با اشراف به این موضوع قبل از شروع جنگ اقدام به تصرف میمک کرد.

محسن رضایی: ایلام الگوی موفق تحقق اقتصاد مقاومتی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: استان ایلام به دلیل ظرفیت های بالای کشاورزی و اقتصادی می تواند به عنوان الگوی موفق تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی شود.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی روز سه شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: ایلام دارای ۲ ویژگی درون زایی و برون زایی اقتصاد و سرمایه گذاری است، چرا که این استان کمترین فاصله را به کشور عراق دارد و از سوی دیگر در داخل استان نیز ظرفیت های عظیم نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت: تصویب منطقه آزاد مهران پیگیری می‌شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تصویب منطقه آزاد مهران بطور جدی در مرکز پیگیری می‌شود و امیدواریم پس از مطرح شدن در صحن مجمع، اقدامات لازم در خصوص تصویب آن انجام شود.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی روز سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: مردم ایلام با وجود برخورداری از کمترین جمعیت و وسعت کشور، بیشترین سهم را در پیروزی دفاع مقدس داشتند.

محسن رضایی: امکان افزایش ۱۰ برابری صادرات به عراق وجود دارد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سالانه بیش از ۱۰ میلیارد دلار صادرات به کشور عراق داریم، گفت: این میزان می تواند به ۱۰ برابر افزایش یابد در صورتیکه در استان های ایلام و کرمانشاه زمینه تجارت قوی فراهم شود.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی شامگاه سه شنبه در نشست بصیرتی ویژه چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای کشور دکتر محسن فخری زاده، افزود: راه تنفس ما در تحریم ها صادرات به کشور عراق بود در غیر اینصورت اثر تحریم ها چند برابر می شد.

صیانت از آرای مردم هدف مشترک شورای نگهبان و وزارت کشور است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: حراست و صیانت از آرای مردم و حفظ سلامت آنها به علت شیوع کرونا از اهم اهداف شورای نگهبان و وزارت کشور در انتخابات آتی است و باید آرای مردم به همان گونه که در صندوق ها ریخته می شود، باز و خوانده شوند.

به گزارش ایرنا، عباسعلی کدخدایی روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام اظهار داشت: سلامت مردم و امنیت انتخابات سال آینده و حضور حداکثری واجدان رای مد نظر شورای نگبهان و وزارت کشور است.

تفاهم‌نامه اجرای ۳۰ پروژه جهش تولید در ایلام منعقد شده است

معاون هماهنگی امور استان های دفتر رییس جمهور با بیان اینکه ۳۰ پروژه جهش تولید در ایلام تفاهم شده است، گفت: بهره برداری از این طرح ها رونق اقتصادی استان را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، سید جلال هاشمی شامگاه سه شنبه در نشست بررسی پروژه های جهش تولید استان اظهار داشت: پروژه های با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی جهش تولید این استان در اولویت تخصیص اعتبار برای تسریع در بهره برداری قرار خواهند گرفت. 

امام جمعه ایلام: شهادت مزد عبودیت خالصانه سردار سلیمانی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شهادت سردار سلیمانی در راه خداوند مزد سال ها عبودیت و بندگی خالصانه ایشان است که به دست شقی ترین افراد روزگار رخ داد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز شنبه در آیین گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی مهندس و همراهان ایشان اظهار داشت: خون پاک شهید سلیمانی که به دست ایادی خبیث آمریکا در خاک عراق به زمین ریخته شد، ضامن و نگهبان مکتب ماندگار ایشان خواهد بود.

معاون استاندار: مرگ و میر کرونا در ایلام ۹۰ درصد کاهش یافت

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام با ذکر اینکه میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور ۶۵ درصد کاهش یافته گفت: مرگ و میر کرونا در این استان اکنون ۹۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در ستاد استانی کرونا ایلام اظهار داشت: علاوه بر این رقم بستری های کرونا در کشور ۷۰ درصد کاهش که در این استان این مقدار ۸۰ درصد است.

ارقام کاهشی کرونا نباید موجب سهل انگاری مردم در رعایت پروتکل‌ها شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: آمار و ارقام کاهشی کرونا در این استان نباید موجب سهل انگاری مردم در رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی شود.

دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تنها زدن ماسک بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا کافی نیست، افزود: زدن‌ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از شرکت در مراسمات عزا و جشن ها باید اولویت اصلی زندگی اجتماعی مردم سراسر استان برای مقابله با کرونا باشد.

سهل‌انگاری مردم و مسوولان منجر به پیک چهارم کرونا در ایلام می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ایلام با اشاره به سهل‌انگاری تعدادی از مردم و دستگاه‌های نظارتی در اجرای مصوبات ستاد کرونا، گفت: امکان وقوع پیک چهارم کرونا در صورت تداوم شرایط موجود در استان وجود دارد.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد استانی کرونا اظهار داشت: ساده انگاری مردم در رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و کاهش نظارت ها از سوی برخی دستگاه ها باعث می شود آمار بستری و فوتی کرونا در هفته های آینده افزایش یابد.

رعایت پروتکل های بهداشتی در ایلام کاهش یافته است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بررسی های انجام گرفته طی پنج روز گذشته نشان می دهد رعایت پروتکل های بهداشتی بین مردم استان به شدت کاهش یافته است.

دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این آرامستان ها و کافه ها مملو از جمعیت هستند و مردم بدون رعایت پروتکل ها در این مراکز حضور پیدا می‌کنند.

۳۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در ایلام ثبت شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۳۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این استان ثبت شد و مجموع مبتلایان به ۲۴ هزار و و ۱۳۴ نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر محمد کریمیان روز پنجشنبه اظهار داشت: استان ایلام برای دومین روز متوالی فوتی کرونا نداشت و مجموع فوتی ها تا کنون ۶۵۳ نفر است.

هلدینگ‌های بزرگ کشور آماده راه‌اندازی پارک پلی‌پروپیلن ایلام هستند

 

استاندار ایلام گفت: هلدینگ های بزرگ در کشور برای راه اندازی پارک پلی پروپیلن ایلام در پایین دست مجتمع پتروشیمی اعلام آمادگی کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در دیدار با دو مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و ایرانیان گزارشی از وضعیت استان در خصوص فرصت های سرمایه گذاری از جمله ظرفیت هایی نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دستی ارایه داد.

هفت میلیارد یورو در حوزه صنعت ایلام سرمایه گذاری شده است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از سرمایه گذاری هفت میلیارد یورویی در استان طی سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستم زاد روز سه شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی با حضور دبیر تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: طی سه سال گذشته بیش از هفت میلیارد یورو در حوزه نفت و گاز ، پتروشیمی و سایر بخش های صنعت استان سرمایه گذاری شده است.

تصویب منطقه آزاد مهران توسعه پایدار ایلام را به دنبال دارد

معاون سیاسی، امنیتی استاندار گفت: تصویب منطقه آزاد تجاری مهران گشایش و رونق اقتصادی، تامین امنیت مرزنشینان و همچنین توسعه پایدار استان را به دنبال دارد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: هشت منطقه آزاد تجاری، صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت در دست بررسی و اقدام است که امیدواریم با توجه شرایط مرزی استان ایلام، تصویب منطقه آزاد تجاری مهران در اولویت قرار گیرد.

۳۴۴ میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شد

مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۳۴۴ میلیون دلار کالا از طریق مرز بین‌المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

روح‌الله غلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کالا با بیش از ۶۵۱ هزار تن از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است.

ایلام، استان پایلوت رصد اجتماعی وزارت کشور شد 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام گفت: استان ایلام با پیگیری های مستمر استاندار به عنوان استان پایلوت توسط مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور برای مطالعات کاهش آسیب های اجتماعی انتخاب شد.

عهدیه طهماسبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چندین کمیته در راستای مطالعه، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در استان ایلام تشکیل شده است.

ثبت نام برای دریافت کد سجام رایگان شد

عضو ستاد اطلاع رسانی سهام عدالت گفت: ثبت نام افراد برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام در سراسر کشور رایگان شده است.

مهدی نعمتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از اعلام رایگان شدن ثبت نام در سجام در همین مدت زمان بیش از ۲۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر برای دریافت کد بورسی از طریق گوشی تلفن همراه هوشمند خود اقدام کرده اند.

امام جمعه موقت ایلام: ایران به حکومت دموکرات‌ها دلخوش نیست

امام جمعه موقت ایلام گفت: جمهوری اسلامی ایران به تشکیل حکومت دموکرات ها در آمریکا دلخوش نبوده چراکه آمریکا دشمن این کشور و نظام است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام شمس الله سراج درخطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام افزود: دموکراسی در غرب یک حرف باطل است و دموکرات ترین حکومت در جهان حکومت اسلامی ایران است.

۸۱۳ قاچاقچی کالا و ارز در ایلام دستگیر شدند

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۸۱۳ نفر از قاچاقچیان کالا و ارز در این استان دستگیر شده اند.

جوهر نادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که ۶۱۹ نفر بودند، افزایش ۳۲ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: تمامی افراد دستگیر شده مرد بوده و هیچ زنی در میان آنها وجود ندارد و در مدت یاد شده افرادیکه به شکل باندی در استان در زمینه قاچاق کالا و ارز فعالیت کنند، شناسایی نشده است.

مسوول بسیج سازندگی: قنات‌های خشکیده ایلام احیا می‌شود

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: احیای قنوات قدیمی کم‌آب یا خشکیده و تامین آب دشت‌ها و اراضی قابل کشت و زراعت استان در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

سرهنگ علی ملک‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اراضی دشت‌های امیرآباد و گلان مهران، دهستان چم‌زی ملکشاهی و دشت سیدابراهیم(ع) روستای بردی دهلران از مهمترین طرح‌های در دست اقدام سپاه با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی است.

فرماندار: منبع صدای مهیب دره‌شهر ایلام در دست بررسی است

فرماندار دره‌شهر ایلام گفت: ماجرای بروز صدای مهیب در روستای عباس‌آباد این شهرستان و منبع ایجاد کننده آن در دست بررسی است.

کیانوش محمدنژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این صدای مهیب هفته گذشته نیز شنیده شد و در بین مردم ساکن در این روستا وحشت ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: انفجار شنیده شده خارج از محدوده روستای عباس‌آباد دره‌شهر بوده و هم‌اکنون آرامش بر منطقه حاکم است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز