رعایت پروتکل های بهداشتی در ایلام کاهش یافته است

دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این آرامستان ها و کافه ها مملو از جمعیت هستند و مردم بدون رعایت پروتکل ها در این مراکز حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: بهترین زمان برای تشدید نظارت‌ها هم اکنون بوده که بار استرس مردم و کادر درمان کاهش یافته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه رعایت پروتکل‌ها در بانک‌ها نیز ضعیف شده، تاکید کرد: هم اکنون در قالب طرح شهید سلیمانی افراد دارای علایم در حال رصد بوده و مورد رهگیری قرار میگیرند.

صادقی فر یک نمونه رهگیری را فردی عنوان کرد که بر اساس رهگیری انجام گرفته ۱۲ نفر که در ارتباط با او بودند مبتلا و از طریق این طرح شناسایی و مورد درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به روند کاهشی مبتلایان از آبان ماه تاکنون یادآور شد: شمار مبتلایان در آبان ماه هفت هزار نفر، آذرماه ۲ هزار نفر و در دی ماه تاکنون به ۳۲۳ نفر کاهش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام همچنین به بستری ها اشاره و اضافه کرد: میزان بستری ها در آبان ماه ۲ هزار و ۹۰۰ نفر ، آذرماه ۹۰۰ نفر و در دی‌ماه جاری به ۱۳۹ نفر کاهشی یافت و اکنون مجموع بستری های کرونا در استان ۴۸ مورد است.

دکتر ناصری فر مشارکت همگانی بین بخشی ، کمک نیروهای بسیج ، هلال احمر، سفیران سلامت ، رابطین بهداشتی را در موفقیت طرح شهید سلیمانی بسیار موثر دانست.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -15روز