امام جمعه ایلام: شهادت مزد عبودیت خالصانه سردار سلیمانی است

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز شنبه در آیین گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی مهندس و همراهان ایشان اظهار داشت: خون پاک شهید سلیمانی که به دست ایادی خبیث آمریکا در خاک عراق به زمین ریخته شد، ضامن و نگهبان مکتب ماندگار ایشان خواهد بود.

وی افزود: جایگاه معنوی و اجتماعی سردار سلیمانی حاصل ارتباط عمیق این شهید با معبود خود است و توکل خالصانه ای که ایشان در همه امور به خداوند داشت و در زمان جنگ تحمیلی و مقابله با داعش این توکل به خداوند را به کرات در شهید سلیمانی می توان دید.

امام جمعه ایلام یادآور شد: سردار سلیمانی فردی بود که رضایت خداوند برایش یک اصل و رکن محسوب می شد و با وجود محبوبیتی که داشت هیچگاه دچار غرور و نخوت دنیوی و پست و مقام نشد.

حجت الاسلام کریمی تبار اضافه کرد: سپهبد سلیمانی در کنار اینکه رزمنده و جنگنده ای متبحر و قهار بود اما خصایص انسانی ولایی داشت که همین ویژگی های انسانی و ایمان و باور به پروردگار و غرق شدن در فنای الهی باعث شد خداوند بهترین جایگاه را برایش مقدر کند.

وی تاکید کرد: حضور سردار سلیمانی در جنگ با داعش و کسب پیروزی های متعدد در جبهه مقاومت و ایجاد اتحاد و انسجام در بین گروه ها، اقوام و مذاهب عراق و سوریه برای مقابله با داعش و همپیمانانش موجب هراس و وحشت دشمنان شد.

امام جمعه ایلام همچنین با اشاره به رحلت آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: ایشان بعد از شهادت علامه مطهری و وفات آیت الله طالقانی خلاء نبود این ۲ تئورسین اسلامی را پر کرد.

کریمی تبار ایشان را سرمایه ای محکم و صاحب سبک برای تلفیق علوم جدید با علوم انسانی معرفی کرد و یادآور شد: آیت الله مصباح یزدی جمعی از طلاب حوزه های علمیه را برای فراگرفتن دانش های جدید چون روانشناسی به دانشگاه های اروپا و آمریکا گسیل داشت و ترکیبی از علوم جدید و اسلامی را ابداع کرد.

وی ادامه داد: این شخصیت برجسته بارها مورد هجمه بدخواهان و مخالفان خود قرار گرفت اما همواره با صبر و تانی با مخالفان برخورد می کرد.

به گزارش ایرنا، مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی مهندس و همراهان ایشان با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران دستگاه های اجرایی، اعضای پایگاه های بسیج و مقاومت در محوطه سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

شهید سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه جانشین فرمانده نیروی حشدالشعبی عراق و تعدادی از همراهان ایرانی و عراقی خود بامداد ۱۳ دیماه سال گذشته به دست نیروهای ایادی رژیم تروریست آمریکا ترور شدند.

پیکر ایشان بعد از تشییع باشکوه در عراق، خوزستان، مشهد، تهران و کرمان در زادگاهش به خاک سپرده شد.

در پایان این مراسم از کتاب هنری وصیت نامه شهید قاسم سلیمانی رونمایی شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز