پلیس فتا دهلران پنج میلیارد ریال وجوه سرقتی را کشف کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ منوچهر مکی روز یکشنبه اظهار داشت: اصلی‌ترین دلیل وقوع جرایم سایبری عدم توجه کاربران به رعایت نکات امنیتی است و برابر رصد و پایش فضای مجازی، برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی و کلاهبرداری رایانه ای از بیشترین جرایم در سطح شهرستان دهلران بوده است.

وی افزود: باید توجه داشت در بیشتر این جرایم شاکیان پرونده با عدم رعایت و بی توجهی به نکات امنیتی نگهداری اطلاعات مالی و خصوصی که بارها از طریق رسانه های مختلف اطلاع رسانی شده است، فرصت مناسب را در اختیار مجرمان قرار داده‌اند.

فرمانده انتظامی دهلران ادامه داد: اکثر کاربران با روش های مختلف بالا بردن امنیت اطلاعات خود آشنا هستند اما به دلیل اینکه تصور می کنند هیچ وقت گرفتار مجرمان نمی شوند، نسبت به آن بی توجه هستند.

سرهنگ مکی با اشاره به عودت پنج میلیارد ریال از وجوه به سرقت رفته اینترنتی توسط مجرمان، به حساب شاکیان پرونده گفت: پلیس فتا انتظامی شهرستان دهلران با بهره‌گیری از کارشناسان خبره و فنی در ۹ ماهه امسال موفق به کشف بیش از ۹۲ درصد پرونده ها شدند.

وی اضافه کرد: مهم ترین روش مجرمان سایبری در جرایم مالی فریب قربانیان و دریافت رمز دوم بانکی ‌آنان است لذا کاربران باید از اعتماد بیجا به دیگران و دادن اطلاعات بانکی شامل رمزدوم و رمز برنامه های بانکی خود به دیگران خودداری کنند.

سرهنگ مکی یادآور شد: به شهروندان توصیه می شود در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا  به ادرس www.Cyberpolice.ir  و همچنین  شماره  تماس های ۰۸۴۳۳۷۲۳۶۰۰-۰۸۴۲۱۸۳۲۱۲۷  گزارش کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز