ایلام در هفته‌ای که گذشت:

افتتاح فاز ۲ پتروشیمی و زرد شدن وضعیت کرونا

با افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام شامل واحد الفین و گوگردزدایی، زنجیره تولید پلی‌اتیلن در مجتمع پتروشیمی ایلام تکمیل شد و میعانات گازی پالایشگاه گاز ایلام نیز از این پس به واحد الفین انتقال می‌یابد.

برای احداث و تکمیل این پروژه مهم که ۱۹۰ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد، ۸۶۶ میلیون دلار هزینه شده است و با توجه به تکمیل چرخه پلی‌اتیلن و توان تولید پلی‌پروپیلن و با ایجاد صنایع و کارخانه‌های کوچک و بزرگ در پایین دست مجتمع پتروشیمی ایلام، بدون شک ایلام در آینده‌ای نه چندان دور به یکی از قطب‌های بزرگ صنعت پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود. 

استاندار ایلام از ایجاد پارک پلی‌پروپیلن و احداث ۳۰ کارخانه در پایین‌دست مجتمع پتروشیمی ایلام خبر داد که با احداث این کارخانه‌ها ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حوزه صنعت نفت برای سرمایه‌گذاری در استان تسهیل خواهد شد.

زرد شدن وضعیت کرونا در سراسر استان از مهمترین اخباری بود که در واپسین لحظات هفته گذشته اعلام شد، بر این اساس وضعیت محدودیت‌ها تغییر کرد و ادارات باید با دو سوم کارکنان به فعالیت خود ادامه دهند.

هفته گذشته با حضور جانشین فرمانده نیروی انتظامی آیین تودیع و معارفه فرماندهان جدید و قدیم نیروی انتظامی برگزار شد و سردار یاری بعد از چندین سال خدمت در کسوت فرماندهی ایلام جای خود را به سرهنگ القاصی‌مهر داد.

همچنین در هفته گذشته چوار که چندی پیش به طور رسمی مجوز شهرستان شدن را از هیات دولت اخذ کرد اولین فرماندار خود را شناخت و به دستور استاندار ایلام فهد کمالوندی به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان تازه تاسیس منصوب شد.

فاز دوم پتروشیمی ایلام با حضور رییس‌جمهوری افتتاح شد

فاز دوم پتروشیمی ایلام شامل الفین و واحد شیرین‌سازی روز پنجشنبه در آیینی با حضور استاندار ایلام و مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از طریق ویدیوکنفرانس توسط حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، پروژه الفین به عنوان الفین سیزدهم کشور با تلاش مدیران، متخصصان و کارکنان شرکت پتروشیمی ایلام و هلدینگ خلیج فارس و بدون حضور لایسنسور و وندور خارجی پس از افتتاح توسط رییس‌جمهوری، وارد مدار تولید شد.
عملیات اجرایی این پروژه از سال ۸۴ در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار آغاز شد، این واحد (فاز دوم مجتمع پتروشیمی) شامل واحدهای اجرایی الفین، شیرین‌سازی خوراک مایع (SRU) و واحد پلی‌پروپیلن است.

فاز دوم پتروشیمی ایلام با ۸۶۶ میلیون دلار سرمایه گذاری اجرا شد

مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: ۸۶۶ میلیون دلار برای تکمیل واحد الفین و گوگردزدایی مجتمع پتروشیمی ایلام هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، جعفر ربیعی روز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز دوم مجتمع پتروشیمی ایلام اظهار داشت: ۴۰۰ میلیون دلار از این اعتبار از محل اخذ تسهیلات خارجی بوده که بخشی از اقساط آن نیز پرداخت شده است.

وی افزود: با افتتاح این فاز در واقع زنجیره تولید اتیلن این مجتمع تکمیل شد.

۳۰ کارخانه صنایع پایین‌دست پتروشیمی در ایلام ایجاد می‌شود

استاندار ایلام گفت: ایجاد پارک صنایع پایین دستی پتروشیمی و واحد pp باعث شکل گیری و زون بندی ۳۰ کارخانه بزرگ وابسته به پتروشیمی و صنایع نفتی در استان ایلام می شود.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح فاز دوم مجتمع پتروشیمی ایلام در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: احداث پروژه pp از یک سال گذشته توسط هلدینگ های ایرانیان و خلیج فارس شروع شده است و افزون بر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سال آینده به بهره برداری می رسد. 

استاندار: ایجاد مدیریت مستقل نفت و گاز در ایلام مطالبه مردم است

استاندار ایلام گفت: مدیریت مستقل نفت و گاز در استان از مهمترین مطالبات و خواسته های مردم ایلام است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز دوم مجتمع پتروشیمی ایلام اظهار داشت: باتوجه به اینکه ۱۱ درصد گاز و سه درصد نفت کشور در ایلام تولید می شود، ایجاد یک مدیریت مستقل نفت و گاز در استان ضروری است.
وی افزود: همچنین پروژه های ان جی ال و پتروشیمی شهرستان دهلران نیازمند تزریق اعتبارات و سرمایه گذاری ارزی هستند و صندوق توسعه ملی برای تزریق این اعتبار آمادگی دارد.

استاندار: ایلام در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت

استاندار ایلام در ارتباط با آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: تمامی مناطق استان در وضعیت زرد قرار دارد و بر این اساس فعالیت ادارات با حضور ۲ سوم از کارکنان ادامه می یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی اظهار داشت: دستگاه‌ های خدمات رسان و ضروری نیز باید برابر دستورالعمل های قبلی با حداکثر ظرفیت در محل کار حضور یابند.
وی با بیان اینکه بهبود شرایط کرونایی در استان به معنای پایان کرونا نیست، افزود: عادی انگاری وضعیت کرونا بسیار خطرناک است و در این زمینه رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی برای همه الزامی است.

سرهنگ القاصی‌مهر فرمانده انتظامی ایلام شد

سرهنگ دلاور القاصی‌مهر به عنوان فرمانده انتظامی جدید استان ایلام منصوب شد.

به گزارش ایرنا، طی حکمی از سوی سردار حسین  اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ دلاور القاصی مهر به عنوان فرمانده انتظامی استان ایلام منصوب شد.
وی پیش از این فرمانده یگان امداد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ بوده است.

امام جمعه ایلام: مردم‌داری عامل اصلی موفقیت پلیس است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مردم‌داری پلیس و نیروهای نظامی و انتظامی باعث اعتماد بیشتر مردم و موفقیت هر چه بیشتر این نهاد خدمتگذار شده است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین اله‌نور کریمی‌تبار روز سه‌شنبه در دیدار با جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران(ناجا) اظهار داشت: نیروی انتظامی با تغییر نگرش و اتخاذ رویکرد جامعه‌محوری، هم اعتماد مردم را جلب کرده است و هم با معرفی چهره مردمی خود، جایگاه ویژه‌ای در میان مردم دارد.
وی افزود: مردم‌داری مهمترین ویژگی پلیس جمهوری اسلامی ایران است و کارکرد نیروی انتظامی مبتنی بر رفتارهای جمعی، مشارکتی و پیشگیری اجتماعی است.

نیروی انتظامی از همراه‌ترین ارگان‌ها با برنامه‌های دولت است

استاندار ایلام گفت: همکاری و هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاه‌های اجرایی استان با نیروهای نظامی و انتظامی وجود دارد و این نهاد از همراه‌ترین ارگان‌ها با برنامه‌های دولت است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی‌دشتکی روز سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان با حضور جانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، با بیان اینکه مردمی بودن نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، دستگاه قضا و دستگاه اطلاعاتی باعث شد بسیاری از مشکلات را در استان به خوبی پشت سر بگذاریم، اظهار داشت: امروز نیز این وحدت و همدلی و همراهی مردم و مسوولان برای غلبه بر کرونا وجود دارد و در اینجا باز نقش نیروی انتظامی در کنترل ترددها، منع عبور و مرور شبانه، بحث پیشگیری از اجتماعات، عدم حضور در پارک‌ها، مراسمات شادی و عزا و  آرامستان‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

جانشین ناجا: موضعگیری‌های عالمانه رهبری به ایران عزت بخشیده است

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: عزتی که جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی دارد، نتیجه موضعگیری های عالمانه مقام معظم رهبری است.

به گزارش ایرنا، سردار قاسم رضایی روز سه شنبه در نشست تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان ایلام اظهار داشت: ما امروز مدیون سکاندار نظام، مقام معظم رهبری هستیم که با رهنمودها و موضع گیری های عالمانه خود به ما عزت داده و در دنیا ما را سرافراز کرده است.

فرماندار شهرستان تازه تاسیس چوار معرفی شد

استاندار ایلام با صدور حکمی و با تایید وزارت کشور فهد کمالوندی را بعنوان سرپرست فرمانداری شهرستان تازه تاسیس چوار انتخاب کرد.

به گزارش ایرنا، در حکم قاسم سلیمانی دشتکی خطاب به فهد کمالوندی آمده است: نظر به تجربه، تخصص و توانمندی شما را به این سمت معرفی می نماییم.
فهد کمالوندی سابقه ریاست و دبیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استانداری، مدیرکل انتظامی استانداری و مدیرکل پدافند غیرعامل را در کارنامه خود دارد.

حکم اجرایی تخریب منزل مسکونی شهروند ایلامی ابطال شد

حکم اجرایی تخریب منزل مسکونی یکی از شهروندان ایلامی از سوی دادگستری استان ایلام ابطال شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان ایلام، پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تخریب غیرقانونی ملک مسکونی یکی از شهروندان شهرستان ایلام، در بررسی‌های انجام شده توسط دادگستری کل استان مشخص شد این ملک سال ۱۳۸۳ بابت اخذ وام توسط یکی از بستگان صاحب ملک در رهن بانک قرار گرفته است.

جوابیه بانک سپه به حواشی تخریب منزل شهروند ایلامی

اداره کل روابط عمومی بانک سپه در جوابیه ای هرگونه نقشی در ارزش گذاری و تخریب منزل یک خانواده ایلامی را تکذیب کرد.

بر اساس این جوابیه که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفته آمده است: طی ۲ روز اخیر خبری مبنی بر «تخریب منزل یک خانواده ایلامی» به خاطر ضمانت وام ۲۰ میلیون تومانی در برخی رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های مجازی در حال انتشار است.
با توجه به اینکه در تعدادی از این رسانه‌ها به نام بانک سپه اشاره شده است، اداره کل روابط عمومی این بانک برای تنویر افکار عمومی اشاره به چند نکته مهم ذیل را ضروری می‌داند.

ایلام، استان پیشرو در اجرای طرح سلامت شهید سلیمانی است

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام گفت: ایلام در زمینه برگزاری آیین های شهادت شهید سلیمانی در سال گذشته و نیز طرح در حال اجرای سلامت محله محور شهید سلیمانی استان برتر و پیشرو کشور است.

به گزارش ایرنا، سردار جمال شاکرمی روز یکشنبه در چهارمین نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام اظهار داشت: سال گذشته برنامه سوگواری محلی چمر به مناست شهادت سردار سلیمانی و همراهانش که در شهرستان ملکشاهی برگزار شد، به عنوان شاخص ترین برنامه عزاداری کشور معرفی و بارها در شبکه های مختلف سیما بازپخش شد.

مبارزه با خشکیدگی درختان بلوط ایلام ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: احیا، توسعه و غنی سازی اراضی جنگلی بلوط استان که از خشکسالی ها و آفات آسیب دیده اند به بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

حجت اله فتحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای مبارزه با زوال و خشکیدگی درختان بلوط باید برنامه های مدونی همراه با تخصیص اعتبار اجرا شود که در استان ایلام با وجود کمبودهای اعتباری اما اقدامات موثر و پیشگیرانه ای انجام گرفته است.

ایلام به پایداری گاز شهری دست یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: اجرای اتصال خط تغذیه شهرک صنعتی به خط تغذیه اصلی شهر ایلام موجب پایداری گاز دائمی در این شهر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع گاز استان ایلام، عباس شمس اللهی روز پن

جشنبه افزود: اجرا و اتصال این خط تغذیه به منظور جلوگیری از قطع گاز شهر ایلام در شرایط اضطراری و بحران بوده و نیز پایداری و تاب آوری گاز شهرستان های ایلام و چوار را افزایش می دهد.

مدیرکل گمرک ایلام: مرز تجاری مهران باز است

مدیرکل گمرک استان ایلام با بیان اینکه مرز تجاری مهران بدون هیچ مشکل خاصی همچنان در حال انجام مراودات تجاری و بازرگانی با کشور عراق است، گفت: تاکنون در خصوص بسته شدن مرز، دستورالعملی ابلاغ نشده است.

روح‌الله غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص بسته شدن گذرگاه‌های مرزی ایران و عراق بدلیل شیوع نوع جدید کرونا از سوی طرف عراقی، اظهار داشت: تا این لحظه مراودات تجاری از مرز بین‌المللی مهران در جریان است و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

وی افزود: طی روز گذشته، رایزنی‌های لازم از طریق تماس تلفنی با مقامات مسوول عراقی در این خصوص انجام شده است و بر اساس اعلام نظر آنها هیچ‌گونه مشکلی در خصوص فعالیت تجاری در مرز بین‌المللی مهران با کشور عراق وجود ندارد.

برخورداری بازنشستگان از مزایای مناطق جنگی به تصویب شورای نگهبان رسید

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح برخورداری بازنشستگان از مزایای مناطق جنگی توسط شورای نگهبان به تصویب نهایی رسید.

به گزارش ایرنا، علی اکبر بسطامی روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه به منظور جبران عقب‌ماندگی‌های استان‌های محروم و جنگ‌زده، ‌بندی تحت عنوان ماده ۱۱۲ گنجانده شد و در این بند آمده است، کسانی که در مناطق جنگی خدمت می‌کنند باید از مزایای مناطق جنگی بهره‌مند شوند.
وی افزود: این قانون شامل همه افرادی که در بازه زمانی شروع جنگ تاکنون در مناطق جنگی مشغول کار هستند، می شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز