سه پروانه حد مجاز آلاینده‌های محصولات کشاورزی در ایلام صادر شد

مهناز همتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اولین پروانه کاربرد علامت استاندارد حدمجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی سال گذشته و با مشارکت و تلاش سازمان جهاد کشاورزی برای محصول تولیدی نخود دیم در بخش آسمان آباد شهرستان چرداول صادر شد.

وی از صدور ۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در سال جاری خبر داد و گفت: این پروانه ها که در قالب پروانه استاندارد تشویقی است، برای محصولات گوجه فرنگی در شهرستان مرزی مهران و محصول انگور در شهرستان لومار صادر شده است.

مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: پروانه صدور چهار مورد دیگر از محصولات صیفی (سیب‌زمینی، خیار، توت‌فرنگی و پیاز) نیز در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و این از استقبال پر رنگ مزرعه داران ایلامی برای تولید و عرضه محصولات ارگانیک حکایت دارد.

همتی اضافه کرد: صدور این نشان در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده‌های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی به میزان استاندارد و به منظور افزایش کیفیت و سلامت محصولات است.

وی تاکید کرد: با توجه به نمونه‌برداری‌ها و آزمایش‌های انجام شده بر روی این محصولات و تایید کیفیت آنها علاوه بر اینکه در داخل کشور فروش قابل توجهی دارند به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شوند.

۲۲۳ واحد تولیدی زیر پوشش اداره استاندارد در استان ایلام وجود دارد که ۱۲۳ واحد آن فعال و ۱۱۰ فعال راکد و غیر فعال است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز