قاچاق پوشاک در ایلام ۶۰ درصد کاهش یافت

عزت عبدخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان ایلام در مسیر و معبر قاچاق پوشاک قرار ندارد اما عمده تولیدات داخلی با مارک و برند خارجی در بازار عرضه می شود.

وی افزود: ۲۰۰ مورد بازرسی با ۱۰ گشت برای مقابله با این موضوع در سطح بازارهای استان امسال انجام گرفته که منجر به تشکیل پرونده به ارزش ۴۲۸ میلیون ریال در حوزه قاچاق پوشاک شده است.

معاون بازرسی سازمان صمت ایلام یادآور شد: امسال با کاهش ۶۰ درصد قاچاق پوشاک در استان روبرو بوده ایم که یکی از عمده ترین دلایل آن محدودیت های کرونا از نظر تردد بین شهری بوده است.

عبدخانی همچنین به قاچاق دخانیات در سطح استان اشاره کرد و گفت: میزان مصرف دخانیات در سطح استان ماهیانه سه هزار و ۵۰۰ کارتن است که عمده آن توسط شرکت های توزیع کننده مجار عرضه می شود.

وی تاکید کرد: ۴۵۰ میلیون ریال پرونده تعزیراتی امسال در حوزه قاچاق دخانیات در استان تشکیل و به مراجع ذیربط ارجاع شده است.

معاون بازرسی سازمان صمت ایلام در خصوص کنترل بازار در این ایام کرونایی تاکید کرد: بازرسان و کارشناس نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف شهرستان ها در این ایام بر فعالیت بازار و واحدهای صنفی نظارت و بصورت مداوم گروه های کالایی پر مصرف را رصد و پایش می کنند.

عبدخانی اضافه کرد: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هر گونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی و عدم نصب قیمت را به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارش کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز