۳۵ درصد کارکنان درمانی ایلام به کرونا مبتلا شده‌اند

دکتر محمد کریمیان روز شنبه در نشست استانی مبارزه با کرونا  اظهار داشت: یک هزار و ۳۳۸ نفر از کارکنان حوزه درمان و ۷۰۳ نفر از پرسنل حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این استان از آغاز شیوع تا به امروز به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی به تعداد مبتلایان سایر ادارات و مشاغل در ایلام اشاره کرد و افزود: پنج هزار و ۵۸۸  ابتلا توسط کارکنان ادارات و شاغلان نیز در این استان تاکنون به ثبت رسیده است.

دکتر کریمیان با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، یادآور شد: تاکنون ۲۳ هزار و ۷۴۰ مبتلا و ۶۵۰ فوتی کرونا در این استان ثبت شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تقدیر از اهتمام کلیه دستگاه های استان در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، تاکید کرد: اجرای دقیق غربالگری محلات و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم منجر شد که میزان ابتلا، بستری و فوتی در این استان کاهش یابد و وضعیت کرونا کل استان از نارنجی به زرد تغییر یابد.

وی در خصوص میزان نمونه گیری در استان نیز اضافه کرد: بیشترین و کمترین میزان نمونه گیری به ترتیب به شهرستان های ایلام و دهلران اختصاص دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه ۷۴ درصد فوتی های کرونا در استان دارای بیماری زمینه ای بودند، یادآورشد: براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی ایلام ۲۱ درصد از افرادی که تاکنون در این استان به کرونا مبتلا شده دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

کریمیان از راه اندازی اپلیکیشن ماسک در ادارات استان خبر داد و اضافه کرد: این اپلیکیشن باید با اهتمام و همراهی کارکنان  ادارات و سازمان ها برای پیشگیری از ابتلا و قطع زنجیره کرونا بصورت فراگیر راه اندازی و مورد استفاده قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص وضعیت میانگین سنی مبتلایان استان نیز گفت: میانگین سنی مبتلایان استان ۴۱ سال ‌و میانگین سنی فوتی های کرونا ۵۶ سال است.

وی وضعیت شیوع کرونا آذرماه را در مقایسه با آبان ماه سال جاری کاهشی عنوان کرد و یادآور شد: آبان ماه ۲ هزار و ۱۱۲ نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند، اما این آمار در آذرماه به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به ۹۲۲ نفر کاهش یافت.

دکتر کریمیان در ادامه به میزان افراد ارجاع شده به قرنطینه خانگی در طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: تاکنون در این طرح ۲ هزار ۴۶۶ ایلامی پس از انجام تست به قرنطینه خانگی ارجاع داده شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: ۵۰۴ نفر از مبتلایان به کرونا استان نیز در غربالگری محله به محله به مراکز درمانی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر کلیه مناطق استان در وضعیت زرد قرار دارد و بر این اساس فعالیت ادارات با حضور ۲ سوم از کارکنان ادامه می یابد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز