کشاورزان ایلامی رغبتی برای بیمه کردن ماشین‌آلات ندارند

محمدعلی اقدسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشتر دارندگان اداوات و ماشین آلات کشاورزی به خاطر مدت زمان فعالیت محدود این ماشین آلات همچون تراکتور و کمباین حاضر به بیمه یک ساله شخص ثالث آنها نمی شوند.

وی افزود: به طور معمول این خودروها فقط در فصل برداشت محصول فعال هستند و عمده ماشین داران تمایل ندارند به خاطر این چندماه ادوات خود را یکساله بیمه کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام یادآور شد: برخی از این ادوات نظیر تراکتور و کمباین در فصل برداشت محصولاتی چون گندم هنگام تردد بین مزارع یا بین شهرستان ها باعث وقوع تصادفاتی می شوند که به علت نداشتن بیمه شخص ثالث در عمل نمی توان از رانندگان این دستگاه های کشاورزی حمایت قانونی کرد.

اقدسی اضافه کرد: اگر موضوع بیمه شخص ثالث توسط مالکان خودروهای کشاورزی حل شود، روند پلاک گذاری برای این ماشین ها نیز تسهیل و در صورت بروز تصادف امکان حمایت از آنها نیز وجود خواهد داشت.

وی گفت: استان ایلام دارای پنج هزار و ۵۷۲ دستگاه انواع ماشین و اداوات کشاورزی است که از این تعداد ۲ هزار و ۲۱۱ مورد پلاک گذاری شده و سه هزار و ۳۶۲ مورد فاقد پلاک و پلاک گذاری ۷۵۰ دستگاه نیز در دست اقدام است.

استان ایلام ۳۴۰ هزار هکتار مزارع  آبی و دیم و هفت هزار باغات دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز