ممنوعیت تردد شبانه خودروهای شخصی ادامه دارد

قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست استانی ستاد مبارزه با کرونا با بیان اینکه مهم ترین دلیل ابتلا به کرونا مربوط به اجتماعات و دورهمی های خانوادگی است، اظهار داشت: مردم برای حفظ سلامت خود و قطع زنجیره کرونا از دورهمی های خانوادگی شبانه اجتناب کنند.

وی با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در ادارات افزود: کلیه سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی هستند و باید از ورود ارباب رجوعی که فاقد ماسک است به ادارات ممانعت شود.

استاندار ایلام تاکید کرد: ادارات نیز باید طبق مصوبات ستاد کرونا به کارکنان دارای بیماری زمینه ای و کسانی که حتی کوچکترین علایم را دارند دورکاری دهند.

سلیمانی دشتکی در خصوص شرایط دورکاری با توجه به زرد شدن وضعیت استان از نظر کرونا نیز یادآور شد: در مناطق زرد همچنان دو سوم کارکنان دستگاه ها  باید با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل کار حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه آبان ماه میزان ابتلا، بستری و فوتی کرونا در این استان نگران کننده بود، گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری از سوی مردم و نظارت دقیق مسوولان، شرایط شیوع کرونا در چند هفته اخیر امیدوار کننده و کاهشی است.

وی با تسلیت به خانواده فوتی‌های کرونا در استان، افزود: همچنان در غم از دست دادن این عزیزان همه عزادار هستیم و از مردم استان خواستاریم برای حفظ سلامتی خود و دیگران، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سلیمانی دشتکی در ادامه با تاکید بر استمرار نظارت ها در مناطق مرزی استان، از فرماندار مهران خواست: نظارت ها در رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی در بازارچه مرزی مهران همچنان با قدرت تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به آمار ابتلا، بستری و فوتی کرونا استان در چند هفته اخیر، گفت: میزان شیوع کرونا با اجرای دقیق غربالگری محلات (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) اعمال محدودیت ها و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم بسیار کاهشی است.

استاندار با تقدیر از عملکرد قرارگاه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان افزود: این طرح با اهمتام دستگاه‌ها در سراسر استان به خوبی اجرا شد که نتایج این طرح نیز بر همگان آشکار شده است.

سلیمانی دشتکی گفت: اصحاب رسانه استان باید در انعکاس اقدامات طرح شهید سلیمانی اهتمام داشته باشند و مردم را به همکاری با دست اندرکاران این طرح ترغیب کنند.

وی اضافه کرد: صدا و سیما نیز برای فرهنگسازی استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در استان و همچنین استفاده از نظرات جامعه شناسان در موضوع کرونا فعالیت های خود را بیشتر کند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز