تشریح جزئیات تعطیلی یک هفته ای ادارات ایلام

قاسم سلیمانی‌دشتکی با اشاره به اعلام محدودیت‌های جدید در تعطیلی اداره ها  در تشریح جزئیات تعطیلی یک هفته ای ادارات ایلاممناطق قرمز استان گفت: اداره های دو شهرستان قرمز ایلام و چرداول که بیش از ۷۰ درصد کارمندان استان را تشکیل می‌دهند از فردا تعطیل هستند و باقی مناطق زرد و نارنجی استان طبق محدودیت‌های قبلی اعلام شده در محل کار حضور می‌یابند.

وی در خصوص عدم حضور کارمندان مناطق قرمز در محل کار گفت: عدم حضور کارکنان در این مناطق به حساب مرخصی اداری بدون هیچ کسر حقوق و همراه بامزایایی شرایط عادی اعمال خواهد شد.

استاندار ایلام یادآور شد: البته در این مناطق نیرو‌های صف دستگاه‌های خدمات رسان (به استثنای کادر اداری و ستادی) به همراه مدیران و حراست ادارات در محل کار حضور خواهند داشت.

سلیمانی دشتکی در ادامه در راستای کاهش حضور مردم در ادارات ضمن پیشنهاد به دادگستری استان که پرونده‌های این هفته را به بعد موکل کند، گفت: مدیران تا انجا که می‌توانند به خاطر عدم رجوع مردم به ادارات و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، امور را بصورت الکترونیکی انجام بدهند.

وی در ادامه گفت: در هفته پیش رو، ادارات ثبت اسناد، ثبت احوال و ... دیگر دستگاه‌های مشابه در مناطق قرمز تعطیل شوند و ثبت ازدواج را هم بایست به صورت محدود چند نفر صورت پذیرد.

استاندار ایلام در خصوص وضعیت دستگاه‌های نظارتی گفت: با این حال فعالیت دستگاه‌های نظارتی مانند تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، دادستانی و ...، چون روز‌های گذشته بر تعطیلی بازار، قیمت مایحتاج مردم و اجرای مصوبات ستاد کرونا بصورت جدی تداوم می‌یابد.

وی در ادامه تاکید کرد: عدم اجرای دستورالعمل‌های ستاد کرونا پیگرد قانونی دارد و با عوامل آن‌ها به شدت برخورد می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -16روز