مدیرکل راهداری: ۵۲ پروژه راه روستایی در ایلام در دست اجراست

نورالله دلخواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: احداث راه‌های روستایی از سال ۹۸ به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شده و این سازمان طرح ابرار را در این راستا در دستور کار دارد تا عقب‌ماندگی‌های آسفالت راه‌های روستایی جبران شود.

وی با بیان اینکه امسال ۷۸ کیلومتر راه روستایی در نقاط مختلف این استان در قالب طرح ابرار آسفالت شده است، افزود: امیدواریم تعهد این سازمان در استان در این طرح تا پایان سال مالی ۹۹ محقق شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام به نهضت آسفالت و لکه‌گیری در سطح راه‌های استان در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: محدودیت اعتبارات، امکان اصلاح و روکش آسفالت تمامی راه‌های استان را نمی‌دهد و از همین رو محورهای پرتردد که مشکل بیشتری دارند در اولویت هستند.​

دلخواه با اشاره به بهسازی راه‌های استان تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان آسفالت رگلاژی و لکه‌گیری هندسی(روکش) شده است.

دلخواه با اشاره به اقدامات این اداره کل طی چند سال گذشته، گفت: ارتقای ایمنی جاده‌های ارتباطی ایلام از اولویت‌های کاری دولت است بطوریکه طی ۳۰ ماه گذشته سه هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال در حوزه راهداری ایلام هزینه شده است.

وی تاکید کرد: اجرای عملیات روکش آسفالت در راه‌های اصلی و فرعی بطور جدی در این مدت دنبال و با صرف اعتبار یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال، ۳۶۰ کیلومتر روکش آسفالت انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲.۵ سال گذشته ۶۳ کیلومتر نیوجرسی و گاردریل در جاده‌های ارتباطی استان با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال نصب شده است، گفت: ۵۸۰ دستگاه پل نیز در این مدت با اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریال تعمیر و بازسازی شده است.

وی از ایمن‌سازی یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های حوزه استحفاضی استان شامل خط‌کشی، نصب علائم راهنمایی و تابلو در بازه زمانی ۳۰ ماه گذشته خبر داد و اضافه کرد: ۸۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این برنامه هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، استان ۲۰ هزار کیلومترمربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

توپوگرافی خشن، وجود ناهمواری و پستی و بلندی فراوان در کنار کوهستانی بودن بخش عمده‌ای از ایلام باعث شده است این استان در مقایسه با دیگر مناطق کشور حتی استان‌های همسایه از حیث راه از کم توسعه‌ترین مناطق باشد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز