ایلام چهار روز بارانی در پیش دارد

مجتبی میهن پرست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اوج بارش های این سامانه از بامداد روز سه شنبه تا روز چهارشنبه خواهد بود و بیشترین حجم بارش هم طی روز چهارشنبه رخ خواهد داد.

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه بارش ها به صورت مقطعی و نقطه ای ادامه می یابد و از اواخر روز جمعه این سامانه از استان خارج می شود.

میهن پرست در مورد دامنه پراکنش این سامانه بارشی هم یادآور شد: این سامانه ابتدا فعالیت خود را از نواحی شمال استان آغاز می کند و سپس مناطق جنوب را در بر می گیرد که بارش ها در نقاط جنوبی تا روز جمعه ادامه دارد و بیشترین بارش ها در نیمه شرقی و جنوب شرقی استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این سامانه از پتانسیل بارشی موثری برخودار است، اضافه کرد: سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

میهن پرست گفت: بارش برف در ارتفاعات، بروز صاعقه، مه گرفتگی و وزش باد نسبتا شدید تا شدید از دیگر پیامدهای جوی این سامانه در استان است.

وی به مسوولان، رانندگانی که از جاده های کوهستانی و گردنه ها عبور می کنند و عامه مردم به ویژه کشاورزان هشدار داد نسبت به پیامدهای این سیستم تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز