مدیرکل راهداری: ۵۴ کیلومتر از جاده‌های روستایی ایلام روکش آسفالت شد

نورالله دلخواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت (ابتدای سال تاکنون) بیش از چهار کیلومتر نیوجرسی، یک هزار و ۳۶۰ کیلومتر خط کشی، ۵۸ کیلومتر شیب شیروانی، شناسایی تجاوز به حریم ۹۱ عدد و یک هزار و ۵۶ کیلومتر شانه سازی راه های این استان توسط این اداره کل انجام شده است.

وی از استمرار آسفالت و ایمنی سازی راه های روستایی استان خبر داد و افزود: آسفالت ۴۶ کیلومتر از راه های روستایی در نقاط مختلف در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: این میزان راه روستایی با اعتبار ۳۹۵ میلیارد ریال در سطح روستاهای بان ویژه ایلام، چهل زرعی ایوان، حاج بختیار، بان سرو، بان زیارت و پارده چوار، قاضی خان - بدره سیروان، ظاهروند هلیلان، چنار جعفری بدره، دال پری دهلران و شهرک هزارانی آبدانان تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

دلخواه تاکید کرد: همچنین نگهداری راه های استان، عملیات لکه گیری آسفالت، خط کشی راه ها، نصب تابلو، بهسازی و اجرای ماسه آسفالت مقاطع از بین رفته رویه راه ها به طول ۱۰۰ کیلومتر نیز در دستور کار این‌ اداره کل است.

وی ادامه داد: همچنین به منظور نگهداری پل ها و ابنیه فنی، عملیات تنقیه ۴۰۰ دستگاه پل و تنظیم بستر و لایه روبی بیش از ۵۰ دستگاه پل بزرگ نیز در اولویت برنامه کاری قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با اشاره به اهم فعالیت های این اداره کل در سال گذشته گفت: ۲۷۳ کیلومتر از راههای استان در این ‌مدت روکش آسفالت و لایه حفاظتی شد که از این میزان ۵۲ کیلومتر مربوط به راههای روستایی ایلام است.

دلخواه افزود: همچنین سال ۹۹ بیش از ۴۵۰ کیلومتر لکه گیری و چاله پرکنی در استان انجام شد و ۳۴۰ هزار تن آسفالت جهت انجام این عملیات مصرف شده است.

به گفته وی، همچنین سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از راه های استان خط کشی شده است.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۴۵ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 13ماه و 5روز