ایلام در هفته ای که گذشت؛ انتصاب استاندار و افتتاح گلخانه مدرن هلیلان

به گزارش ایرنا، محمد نوذری که پیش از این معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام بود و با حفظ سمت، سرپرست استانداری ایلام شده بود، رسما از سوی هیات دولت به عنوان استاندار ایلام انتخاب شد.

مجتمع گلخانه ای هلیلان نیز با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید یک هزار و ۶۷۲ تن انواع محصولات گلخانه ای از طریق ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری افتتاح شد.

افتتاح ۴۴ مرکز مثبت زندگی وابسته به اداره کل بهزیستی از طریق ویدیوکنفرانس با حضور رییس جمهوری از دیگر برنامه های خبری استان ایلام در هفته گذشته است.

هفته گذشته استان ایلام میزبان معاون وزیرکشور و رییس سازمان مدیریت بحران بود که از روستای چم شیر واقع در دهستان عرب رودبار از توابع شهرستان سیروان بازدید و تعداد ۲۴۰ واحد از منازل مسکونی ساکنان این منطقه را افتتاح کرد.

بهره برداری یا کلنگ زنی ۱۱ پروژه ورزشی هفته گذشته با حضور با حضور معاون مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان های وزیر ورزش و جوانان در نقاط مختلف استان ایلام انجام گرفت.

پنجشنبه هفته گذشته همزمان با سراسر کشور ثبت نام از داوطلبان شورای اسلامی شهر استان ایلام به صورت مراجعه حضوری به فرمانداری ها یا نام نویسی اینترنتی آغاز شد و این فرایند تا هفت روز ادامه دارد.

تداوم اعمال محدودیت های کرونایی در شهرستان دهلران، ممنوعیت یا کاهش سفر به شهرهای قرمز و نارنجی استان و ممنوعیت سفر در مسیر مواصلاتی دهلران - خوزستان از دیگر مصوبه های استان ایلام در هفته گذشته مربوط به موضوع کروناست.

محمد نوذری استاندار ایلام شد

 هیات دولت در جلسه امروز خود محمد نوذری را به عنوان استاندار ایلام منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد نوذری بعد از رفتن قاسم سلیمانی دشتکی استاندار پیشین ایلام به خوزستان، از یک ماه گذشته تاکنون سرپرست استانداری ایلام بود.

استاندار: ۴۴ پروژه تا پایان دولت در ایلام به بهره برداری می رسد

استاندار جدید ایلام گفت: ۴۴ پروژه با ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار تا پایان دولت تدبیر و امید در این استان به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: این پروژه ها در زمینه های گازرسانی، آبرسانی، تکمیل راه های مواصلاتی و پروژه‌های مرتبط با حوزه انرژی هستند.

گلخانه مدرن هیدروپونیک هلیلان ایلام افتتاح شد

پروژه گلخانه مدرن هیدروپونیک هلیلان استان ایلام امروز پنجشنبه ۲۱ اسفندماه از طریق ویدئوکنفرانس به دستور حضور رییس جمهوری و با حضور محمد نوذری استاندار ایلام افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این طرح با محوریت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و تولید در شهرستان تازه تاسیس هلیلان افتتاح شد که اشتغال زایی ۴۱۸ نفر را در پی دارد.

۲۵۰ میلیارد تومان برای فاز دوم گلخانه مدرن هلیلان هزینه می شود

مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان برای افتتاح فاز دوم گلخانه هلیلان هزینه می شود که در صورت تامین زیرساخت ها در مرداد ماه ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

صاحب میرپناهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افتتاح فاز اول گلخانه مدرن هیدروپونیک هلیلان توسط رییس جمهوری، اظهار داشت: افتتاح فاز دوم این مجتمع گلخانه ای برای ۱۰۰ نفر دیگر بصورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند و تعداد افراد شاعل در این مجموعه از ۱۵۰ به ۲۵۰ نفر افزایش می یابد.

هشت طرح ورزشی با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار در ایلام افتتاح شد

هشت طرح ورزشی با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال روز پنجشنبه در مناطق مختلف استان ایلام با حضور معاون مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان های وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان ایلام در این خصوص گفت: چهار زمین چمن مصنوعی در روستاهای حمزه، مملح، روستای نهر عنبر موسیان و گلسیری دهلران افتتاح شدند.

سرانه ورزشی کشور ۷۵ سانتیمتر مربع افزایش یافت

معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: سرانه فضاهای ورزشی در کشور در این دولت بین ۵۰ تا ۷۵ سانتیمتر مربع افزایش یافت.

جمشید تقی زاده روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از پروژه های ورزشی دهلران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دولت رسیدگی به مناطق محروم جزو موارد مهم است و با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری و وزیر ورزش و جوانان در راستای همان سیاست ها ۲ هزار مجموعه چمن مصنوعی در بخش های محروم ایجاد شده است.

وی به خانه های ورزش روستایی هم اشاره کرد و یادآور شد: تا پایان دولت ۶ هزار و ۵۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور بهره برداری می شود.

نخستین پارک توانبخشی دانش آموزان استثنایی در ایلام ایجاد می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: اولین پارک کشوری توانبخشی ویژه دانش آموزان استثنایی در استان ایلام افتتاح می شود.

به گزارش ایرنا، سید جواد حسینی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مدرسه استثنایی گلها شهر ایلام ضمن اشاره به احداث این پارک در این مدرسه، در جریان فعالیت های آموزشی، پرورشی و توانبخشی این فضای آموزشی قرار گرفت.

سه میلیون دانش آموز به وسایل هوشمند برای آموزش نیاز دارند

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: حدود ۳۰ درصد دانش‌آموزان کشور که رقمی معادل سه میلیون نفر است به تجهیزات هوشمند برای آموزش مجازی نیاز دارند.

به گزارش ایرنا، سید جواد حسینی روز چهارشنبه در دیدار با امام جمعه ایلام اظهار کرد: از این تعداد ۱۵ هزار دانش‌آموز در استان ایلام سکونت دارند که با وجود اینکه حدود یک هزار و ۳۰۰ تبلت برای این دانش‌آموزان تهیه و در اختیار آن‌ها قرار گرفته اما مابقی آنها به تجهیزات هوشمند آموزشی دسترسی ندارند.

سرانه ‌ویژه به مراکز حل مشکلات یادگیری اختصاص می یابد

 معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان ینکه از سال آینده تحولات کمی و کیفی در مراکز ویژه حل مشکلات یادگیری اختصاص می یابد، گفت: یکی از این برنامه ها اختصاص سرانه ویژه به این مراکز است.

به‌ گزارش ایرنا، سید جواد حسینی شامگاه سه شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دست ساخته های مربیان مراکز مشکلات ویژه یادگیری استان ایلام در جمع کارکنان این مراکز افزود: این سرانه به ۷۷۵ مرکز مشکلات ویژه یادگیری به عنوان اولین تحول اختصاص می یابد.

معاون وزیر کشور: بیمه منازل مسکونی از فروردین ۱۴۰۰ اجباری است

 معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران گفت: تمام مالکان ساختمان ها در سراسر کشور از ابتدای فروردین سال آینده مکلف به بیمه اجباری ساختمان مسکونی خود هستند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل نجار روز سه شنبه در نشست مدیریت بحران استان ایلام اظهار داشت: مالکان باید از طریق فیش های برق که به اسم آنهاست از طریق موسسه های بیمه گر ملک خود را بیمه کنند.

بارندگی‌های سال ۹۸ کشور را از واردات برنج بی نیاز کرد

 معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران اظهار داشت: سیلاب و بارندگی های سال گذشته ایران را در سال جاری از نظر نیاز به وارات برنج بی نیاز کرد و تولید برنج با سه میلیون تن برداشت، ۳۴۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، اسماعیل نجار روز سه شنبه در بازدید از روستاهای سیلزده عرب رودبار شهرستان سیروان اظهار داشت: سیلاب در کنار خسارت های جانی و مالی عدیده ای که برای کشور داشت اما برکات زیادی نیز به خود به ارمغان آورد.

دیدار آیت‌الله سیستانی با پاپ جایگاه مرجعیت را به رخ جهانیان کشاند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به دیدار آیت‌الله سیستانی با پاپ گفت: این دیدار بار دیگر نقش و جایگاه ممتاز مرجعیت دینی و شیعی را در دنیای امروز اثبات کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار روز جمعه در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: این دیدار پیام های روشنی را به دنیا صادر کرد که بازگشت به ارزش های الهی می تواند کارگشاترین راهبرد برای حل و فصل منازعات بین المللی باشد.

دانشگاه ایلام با ۱۴ دانشگاه بین المللی تفاهم نامه همکاری دارد

رییس دانشگاه ایلام گفت: این دانشگاه به دنبال روابط ۲ جانبه و چند جانبه با همتایان تحقیقاتی و آموزشی در سراسر جهان است و در این راستا هم‌اکنون با ۱۴ دانشگاه از جمله سه دانشگاه از کشور مالزی، تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی منعقد کرده است.

به گزارش ایرنا، محمد علی‌اکبری روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی پیامدهای جهانی کرونا اظهار داشت: دانشگاه ایلام سال ۱۹۷۶ تاسیس شد و هم اکنون دانشگاهی بین‌المللی و دارای هشت دانشکده و آموزشکده، ۴۰ گروه آموزشی و ۲ موسسه تحقیقاتی است که بیش از ۲۲۰ عضو هیات علمی تمام وقت و ۲۰۰ استاد مدعو در آن مشغول تدریس هستند.

ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر ایلام آغاز شد

ثبت نام از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای شهر استان ایلام همزمان با سراسر کشور از امروز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، فرایند ثبت نام داوطلبان از ساعت هشت صبح امروز شروع شده و متقاضیان از امروز به مدت هفت روز امکان ثبت نام دارند.

مجوز استخدام و تبدیل وضعیت ۱۲ هزار و ۶۰۰ نیرو در شهرداری ها اخذ شد

 معاون امور شهرداری های سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: مجوز استخدام و تبدیل وضعیت ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر نیرو برای همه شهرداری های سراسر کشور اخذ شده و آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی آن در دست تهیه و تدوین است.

به گزارش ایرنا، حسین رجب صلاحی شامگاه سه شنبه در گردهمایی شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان آبدانان افزود: با اجرایی شدن این مجوز، درسال آینده مشکل نیروهای انسانی مورد نیاز این سازمان های خدماتی مرتفع می شود.

۱۷ درصد تولید قیر کشور به شهرداری ها اختصاص می یابد

 معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ۱۷ درصد از سهم قیر تولیدی به شهرداری های سراسر کشور اختصاص می یابد.

به گزارش ایرنا، حسین رجب صلاحی عصر سه شنبه در دیدار شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان دهلران با اشاره اینکه در بودجه ۱۴۰۰ ارقام خوبی در حوزه عمرانی برای شهرها دیده شده است، افزود: تولید چهار میلیون تن قیر در کشور پیش بینی شده که ۱۷ درصد آن مربوط به شهرداری ها است.

۴۴ مرکز مثبت زندگی ایلام افتتاح شد

مراکز مثبت زندگی کشور به تعداد ۲ هزار و ۴۰۰ مرکز روز دوشنبه از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور افتتاح شد که از این تعداد ۴۴ مرکز مربوط به ایلام است.

مدیرکل بهزیستی ایلام روز دوشنبه در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این مراکز در محله های مختلف شهری و روستایی استان افتتاح شده که در واقع با ایجاد آنها مردم با بهزیستی هم محله می شوند.

دشمنان امنیت ایران اسلامی را نشانه گرفته‌اند

 جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مرکزی امنیتی امام علی(ع) گفت: دشمن از همان بدو انقلاب تاکنون با شیطنت تلاش کرده تا برای تحقق اهداف پلیدش و با تحرکات خود در صدد ایجاد حوادث امنیتی در کشور است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور افزود: دشمنان همواره از اراده و بصیرت مردم شکست خورده‌اند و در ادامه نیز به فضل خدا شکست می‌خورند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی: روند بستری‌های کرونا در ایلام افزایشی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد جدید کرونا در استان بستری شدند، گفت: روند بستری‌های کرونا افزایشی و نگران کننده است.

دکتر محمد کریمیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اضافه شدن موارد جدید که هشت مورد آنها مربوط به شهرستان ایلام است، مجموع بستری‌ها در استان به ۵۵ نفر افزایش یافت.

سرپرست استانداری: طرح کاداستر ۸۰ درصد اراضی ایلام تکمیل شده است

سرپرست استانداری ایلام گفت: طرح کاداستر بیش از ۸۰ درصد اراضی ایلام تاکنون انجام شده و باقیمانده این طرح بطور جدی در سال آینده پیگیری می شود.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز دوشنبه با حضور در رزمایش مشترک هماهنگی، امدادرسانی و خدمات رسانی حوزه های منابع طبیعی استان اظهار داشت: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار طرح کاداستر در این استان اجرا شده و اتمام این طرح ها یکی از اولویت های مهم دولت در سال ۱۴۰۰ است.

نخستین پروانه فعالیت خدمات فنی افتا در ایلام صادر شد

 نخستین پروانه فعالیت حوزه خدمات فنی افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات و ارتباطات) در استان صادر و به شرکت نوژان ارتباط ایلام اعطا شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: پروانه های فوق مطابق چهارچوب های تعریف شده توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و مرکز مدیریت راهبردی افتای کشور صادر می شود و شرکت های دارای پروانه افتا مجاز به ارائه خدمات مرتبط به دستگاهای اجرایی استان هست.

محدودیت تردد در ۶ ایستگاه ورودی ایلام اجرا می‌شود

رییس پلیس راه ایلام گفت: محدودیت های کرونایی در این استان به دلیل افزایش شیوع کرونا در استان های همجوار در ۶ ایستگاه ورودی به استان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سرهنگ همتی زاده روز دوشنبه اظهار داشت:با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان های همجوار و بویژه استان خوزستان، پلیس راه انتظامی استان به همراه عوامل انتظامی در ۶ ایستگاه ورودی استان مستقر و نسبت به کنترل وسایل نقلیه اقدام می کنند.

شهردار: سرانه فضای سبز شهر ایلام چهار برابر شده است

شهردار ایلام گفت: ۴۰۰ هزار متر مربع به فضای سبز شهر ایلام اضافه شده و فضای سبز در ایلام نسبت به سال های گذشته چهار برابر شده و از متوسط کشوری نیز بالاتر رفته است.

به گزارش ایرنا، طالب صادقیان روز یکشنبه در آیین کاشت سه هزار اصله نهال به نیابت از سه هزار شهید استان ایلام، اظهار داشت: افزایش میزان فضای سبز در شهر ایلام طی سال های اخیر در طول چهل سال گذشته بی سابقه و چشمگیر بوده و ۲ متر به سرانه فضای سبز ایلام افزوده شده است.

بستری های کرونا در ایلام به ۵۰ نفر رسید

 رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پنج بستری جدید کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند و تعداد بستری های استان به ۵۰ نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر محمد کریمیان اظهار داشت: از بستری های جدید ۲ مورد مربوط به دهلران با هزار و ۵۷۶ ابتلا ، ۲ مورد مربوط به ایوان با ۲ هزار و ۷۲۲ ابتلا و یک مورد مربوط به ایلام با ۱۲ هزار و ۶۹۴ ابتلا است.

سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ایلام ممنوع است

سرپرست استانداری ایلام گفت: مسافرت به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و این مصوبه در خصوص سفر به شهرهای با وضعیت زرد و آبی هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با طولانی شدن کرونا مردم خسته شده و تاب آوری و آستانه تحمل آنها کاهش یافته است.

محدودیت های کرونایی در دهلران یک هفته دیگر تمدید شد

فرماندار دهلران گفت: محدودیت های کرونایی در این شهرستان بمدت یک هفته دیگر تمدید می شود.

به گزارش ایرنا، مجید عسگری روز شنبه در نشست ستاد کرونای دهلران با اشاره به پیک چهارم کرونا، وضعیت قرمز خوزستان در همجواری شهرستان، وضعیت نارنجی شهرستان و مشاهده مواردی از کرونای جهش یافته انگلیسی در دهلران اظهار داشت: محدودیت های کرونایی که در جلسات قبلی مصوب شده بود، برای یک هفته دیگر تمدید و اعضای ستاد کرونا موظف به انجام وظایف خود در این راستا هستند.

تردد در مسیر دهلران - خوزستان ممنوع است

رییس پلیس راه ایلام گفت: مسیرهای منتهی به سمت استان خوزستان در شهرستان دهلران مسدود شده است.

سرهنگ رضا همتی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به وضعیت کرونا در استان خوزستان و قرنطینه کامل این استان، ترددها به این منطقه ممنوع است.

کارخانه آرد ایوان به چرخه تولید بازگشت

رییس صنعت، معدن و تجارت ایوان گفت: کارخانه آرد ستاره غرب ایوان پس از یک سال تعطیلی بار دیگر به چرخه تولید بازگشت.

علی آقابابایی روز شنبه در گفت  گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحد صنعتی با اشتغالزایی مستقیم ۴۵ نفر ظرفیت تولید سالانه ۱۲ هزار تن آرد دارد.

وی افزود: این کارخانه روزانه سه نوع آرد با ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰ تن تولید می کند.

کارآفرین مهرانی رتبه اول جشنواره کشوری عروسکی را کسب کرد

رییس میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مهران گفت: یکی از صنعتگران این شهرستان در رشته بافتنی‌های سنتی موفق به کسب مقام اول جشنواره کشوری عروسک های اقوام ایرانی با محوریت کسب و کار و مشاغل خانگی شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، میثم علیزاده روز سه شنبه اظهار داشت: در این جشنواره عروسک ثریا عهدی صنعتگر مهرانی با اسم گل پری موفق به کسب رتبه اول شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 2روز