گزینه های بومی که با تلاش بومی ها سوخت شدند / استاندار ایلام غیربومی خواهد بود

در روزهایی که گروه های سیاسی، نمایندگان و جریان های قدرت در تلاش برای انتخاب استاندار موردنظر خود بودند گویا وزیر کشور آب پاکی را روی دست آنان ریخته و غیربومی بودن استاندار ایلام را قطعی اعلام کرده است.

گزینه هایی که اغلب بومی بودند و هربار که مطرح میشدند با لابی نمایندگان، یا فشار گروه های سیاسی و یا جریان سازی های رسانه ای از میان برداشته میشدند!

  1. پس از اتمام حجت وزیر کشور، نمایندگان ایلام از ترس ورود گزینه غیربومی و ناشناخته با سخنرانی به بومی بودن تاکید کردند اما گویا این موضع گیری ها فایده ای ندارد و استاندار آینده ایلام غیربومی خواهد بود .

از میان گزینه های معرفی شده شانس بهرام نیا بالاتر از سایر گزینه هاست و منابع مطلع از پیشرفت چشم گیر کار وی‌ برای تصدی بالاترین مقام اجرایی در استان خبر میدهد. در این میان علیزاده نماینده حوزه جنوب به سبب رابطه قدیمی و نزدیک با این گزینه از این اتفاق خرسند است.

پایان رخداد عظیم اربعین و بازگشت آخرین زوار پایان فعالیت نوذری خواهد بود و استاندار جدید به احتمال فراوان هفته آینده معرفی خواهد شد.

آنچه مشخص است اینکه شعارهای برخی مسئولین ارشد استان در تضاد با تلاش آنان بوده است. در مقابل دوربین بر بومی بودن و شایسته بودن استاندار تاکید میکنند اما در عمل به دنبال رانت برای بر مسند نشاندن گزینه های مورد نظر خود هستند.

این سهم خواهی ها بر خلاف تعهدات اخلاقی و قانونی این حضرات است و متاسفانه سبب تداوم روند محرومیت در استان و تحمیل گزینه های ضعیف میشود.

خاطرنشان میسازد بهرام نیا اصالتا نهاوندی بوده و سابقه نمایندگی مردم نهاوند در مجلس دهم و همچنین معاونت سیاسی استانداری ایلام در دولت احمدی نژاد را دارد.

منتظر میمانیم که ببینیم در این روزهای باقیمانده تلاش کدوم گروه برای کسب این جایگاه به ثمر خواهد نشست. امیدواریم عقلانیت، تجربه و تخصص بر رانت و ضعف و سهم طلبی‌ غلبه کند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 3روز