تخطی از محدودیت های کرونا ۴۱ باشگاه ایلام را به تعطیلی کشاند

مظفر علی شائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ورود بیشتر شهرهای ایلام به وضعیت قرمز کرونا فعالیت بسیاری از صنف ها ممنوع شد و جامعه ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود: بر همین اساس با توجه به ضرورت اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا برخی باشگاه ها در شهرستان های ایلام، بدره، دهلران، آبدانان، ملکشاهی، و مهران این تذکرات را جدی نگرفته و منجر به تعطیلی آنها شد.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام یادآور شد: از این میزان پلمب سه مورد در شهر ایلام، ۱۱ مورد بدره، ۱۱ مورد دهلران، ۱۳ مورد آبدانان، یک مورد چرداول، یک مورد ملکشاهی و یک مورد مربوط به مهران است.

علی شائی یادآور شد: سالن های ورزشی، گیم نت، استخر، باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام، تکواندو و ورزش های رزمی از جمله اماکنی هستند که پلمب شدند.

وی با بیان اینکه بسیاری از باشگاه ها با وجود متضرر شدن همکاری لازم را داشتند، گفت: ما تابع تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا هستیم و در صورت ضرورت و وجود مصوبه اقدامات لازم را در این زمینه خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام تصریح کرد: هفته پیش با توجه به آخرین آیین نامه های وزارت بهداشت حوزه ورزش امکان فعالیت در چند رشته را داشت که بر اساس هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی ایلام به یک چارچوب مشخص در راستای فعالیت ها و رشته های ورزشی رسیدیم.

علی شائی گفت: مجوز باشگاه ها با توجه به شرایط و آیین نامه های بازگشایی است که در آن سه وضعیت قرمز، سبز و سفید ترسیم شده است و این وضعیت ها به تناسب شرایط هر استان متغییر و ممکن است رشته هایی که آزاد هستند ممنوع اعلام شوند.

۳۷۸ باشگاه ورزشی خصوصی و دولتی در سطح استان فعال است.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 17ماه و 11روز