کرونا جان ۶۷ ایوانی را تاکنون گرفته است

به گزارش ایرنا، فرشته دانش نژاد روز یکشنبه در نشست ستاد کرونا شهرستان ایوان اظهار داشت: هم اکنون تعداد بستری های کرونا در ایوان ۲۲ نفر است و چهار نفر از مبتلایان بستری کودک هستند که نگران کننده و زنگ خطری برای این شهرستان است.

وی افزود: تعداد مبتلایان کرونا در شهرستان را ۲ هزار و ۹۴۵ نفر است و هفت مورد از بستری های جدید مربوط به ایوان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان تصریح کرد: با وجود تلاش های شبانه روزی ستاد کرونا شهرستان اما ایوان در وضعیت نارنجی قرار گرفت و یکی از دلایل افزایش ابتلا و ورود مسافران نوروزی از دیگر شهرستان ها بخصوص بندرعباس است.

دانش نژاد گفت: میانگین سنی مبتلایان کرونا در این شهرستان بین ۳۰ تا۵۰ سال و کودکان نیز به این آمار افزوده شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین آمار مبتلایان مربوط به شهر ایوان است، افزود: بیشترین مبتلایان در این شهرستان را زنان تشکیل می‌دهند و ۲۰ درصد مبتلایان از سایر شهرستان ها هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان یادآور شد: با توجه به تغییر رنگ بندی شهرستان از زرد به نارنجی بسیاری از صنوف مانند تالارها، باشگاه های ورزشی و آرایشگاه های زنانه ‌تعطیل شدند.

فرماندار ایوان نیز در این نشست گفت: مدیران دانشگاه علوم پزشکی ایلام نسبت به تهیه سی تی اسکن بیمارستان امام رضا(ع) همکاری کنند.

امیدعلی سبزی اظهار داشت: با وجود فعالیت های چشمگیر سال گذشته ستاد کرونا شهرستان و ابتدای امسال اما تردد مسافران سبب تغییر وضعیت زرد به نارنجی شد.

وی افزود: بسیاری از فعالیت های اصناف برابر دستورالعمل ستاد مدیریت کرونا تعطیل می شود و در این راستا اصناف و ادارات نیز باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله نصب تهویه و اپلیکیشن ماسک اقدام کنند.

فرماندار ایوان یادآور شد: بلوک بندی شهرستان و نظارت مدیران ادارات به عنوان ناظر و بازرس در مرحله جدید طرح  شهید سردار سلیمانی باید با جدیت دنبال شود.

سبزی با بیان اینکه تبلیغات محیطی توسط شهرداری ها و شورای اسلامی شهر و ادارات انجام شود، گفت: رسانه ها در خصوص کرونا همچنان با تولید محتوا مسوولان را همراهی کنند.

فرماندار ایوان تصریح کرد: مدیران این شهرستان از اماکن شلوغ، بانک ها، داروخانه‌ها و مراکز فروش مواد غذایی بازدید و اقدامات انجام شده را مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان به ستاد مدیریت کرونا شهرستان اطلاع دهند.

ایوان با جمعیت ۵۵ هزار نفر در  ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 13ماه و 5روز