بوم گرد دره شهر مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گرفت

مجتبی فرهادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: گردشگران خارجی و داخلی از اقامتگاه بوم گردی گاومیشان در شهرستان دره شهر استقبال بی نظیری داشته اند.
وی از بازدید و اقامت 10 گردشگر کشورهای آلمان، استرالیا و سوئیس از اقامتگاه روستای گاومیشان خبر داد و افزود: شهرستان دره شهر بخاطر دارا بودن آثار باستانی متعدد، طبعیت بکر و زیبا و جاذبه های گردشگری هر ساله پذیرای مهمانان زیادی است و این اقامتگاه‌ها در طول سال پذیرای تعداد بیشتری از گردشگران است.
رئیس میراث فرهنگی دره شهر تاکید کرد: از ابتدای امسال این اقامتگاه پذیرای حدود یک هزار نفر از گردشگران بوده‌ و با پخت غذاهای محلی در ظروف سنتی و در اختیار گذاشتن فضایی بکر برای اقامت و استراحت در خدمت گردشگران است.
فرهادی افزود: این اقامتگاه به محل خوبی برای تبادل فرهنگ و صنایع دستی مردم روستا با گردشگران و بوم گردان تبدیل شده و با نمایش و فروش صنایع دستی نیز به اقتصاد روستا کمک می‌شود به طوری که تاکنون برای 10 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.
مدیر میراث فرهنگی دره شهر با اشاره به اینکه بیش از 20 خانه بوم گردی در شهرستان فعال شده است، گفت: آثار تاریخی و طبیعی شهرستان دره شهر شامل شهر تاریخی سیمره، پل تاریخی گاومیشان، تنگه بهرام چوبین، امامزاده باباسیف الدین، دژ شیخ مکان و ... است که هر ساله پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور است.
شهرستان دره شهر دارای 545 اثر تاریخی و طبیعی است که 140 اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال