سدهای ایلام و کنگیر ایوان سرریز شدند

احسان یارمحمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آب مورد نیاز جهت استفاده اراضی کشاورزی پایین دست سدهای کنگیر ایوان و چم گردلان ایلام از طریق بارش های مطلوب بهاری تامین شد و دیگر نیازی برای تخلیه و رها سازی آب این سدها نبود.
وی افزود: این امر (عدم رها سازی آب سدها) باعث افزایش ورودی آب به سدهای کنگیر ایوان و چم گردلان ایلام و در نهایت سرریز شدن آب آنها شد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ایلام با اشاره به بارش های مطلوب هفته گذشته در استان تاکید کرد: از ۲۰ تا ۲۵ فروردین میزان ورودی آب به سدهای سه گانه استان، سد ایلام ۱۵ و نیم میلیون متر مکعب ، کنگیر ۲ میلیون مترمکعب و سد دویرج دهلران نیز یک میلیون متر مکعب بوده است.
یارمحمدی با اشاره به وضعیت سد دویرج دهلران نیز گفت: میزان حجم نهایی سد دویرج دهلران ۲۰۵ میلیون متر مکعب است که بیش از ۱۳۷ میلیون متر مکعب آن معادل ۶۷ درصد است.
وی از رها سازی آب سد دویرج دهلران جهت استفاده زمین های کشاورزی پایین دست خبر داد و یادآور شد: بیشترین حجم آب مصرفی سدهای سه گانه استان ایلام در بخش کشاورزی است.
بیشترین بارش نقطه ای استان ایلام طی روزهای اخیر با ۱۵۱ میلی متر در ایستگاه چمن بولی از توابع قشلاقی شهرستان ایلام ثبت شده است.
بیشترین بارش ایستگاه های شهرستانی نیز متعلق به ایوان با ۱۲۱ میلی متر بوده و کمترین بارندگی نیز در شهرستان دهلران با حدود چهار میلی متر ثبت شده است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه