جمع آوری ۲۵۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در ایلام

سعید صیدیوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان فرآورده خام دامی در سه روز مانده به اربعین از برخی واحدهای صنفی در شهرستان های ایلام، مهران و چرداول جمع آوری شد.
وی افزود: در این سه روز 987 مورد بازرسی و نظارت بر ایستگاه های صلواتی، آشپزخانه ها، اماکن تهیه و توزیع غذای زائران اربعین، کبابی و غذاخوری های بین راهی محل تردد زائرین انجام گرفت.
صیدیوسفی تاکید کرد: در این مدت یکی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی نیز به علت تخلف صنفی از سوی کارشناسان دامپزشکی شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
وی یادآور شد: 2 گروه در مهران، 2 گروه در شهرستان چرداول و یک گروه در ایلام امر نظارت بر این اماکن را بر عهده داشتند و یک تیم نظارتی از اداره کل هم عملکرد این گروه ها را مورد رصد و ارزیابی قرار می داد.
صیدیوسفی گفت: همچنین این اداره کل با همکاری مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تیم های گشت مشترک نظارتی برای کنترل سلامت مواد مورد استفاده در پخت غذا را در سطح استان تشکیل داد و بر نحوه تهیه غذا در آشپزخانه ها و موکب های پذیرایی نظارت می کرد.
مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است و در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر از این مرز تردد کردند.
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال