جایگاه ایلام در تولید نفت باید ارتقا یابد

سلام امینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: تولید 15 هزار بشکه نفت تا پایان سال در ایلام محقق می‌شود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به گفته رئیس شرکت مهندسی توسعه نفت در آینده نزدیک از میدان نفتی آذر و چنگوله 65 هزار بشکه نفت تولید می‌شود.

وی ادامه داد: این شرکت برنامه‌ریزی کرده که از این حوزه در یک طرح زودهنگام تا سقف 15 هزار بشکه نفت تا پایان سال جاری تولید داشته باشد و در زودهنگام مرحله دوم که در اردیبهشت سال آینده خواهد بود 15 هزار بشکه دیگری را در قالب طرح زودهنگام از این حوزه داشته باشد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: همچنین طی برنامه دیگری 30 هزار بشکه دیگری هم در قالب این طرح تولید شده که امیدواریم تا پایان سال 97 این تولید کامل شود و ما بتوانیم از میدان مشترک 65 هزار بشکه نفت در روز تولید کنیم.

امینی تصریح کرد: در بازدیدی که از میدان‌های نفتی آذر و چنگوله صورت گرفته تلاش مجموعه نفت نسبت به گذشته و پیشرفت پروژه قابل قبول است و انشاءالله با اصلاحاتی که انجام گرفته هم از نظر مدیریتی و هم از نظر سایر عوامل در آینده نزدیک به هدف نهایی پروژه نزدیک‌‌تر شویم.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه استان ایلام از نظر تولید نفت در سطح کشور و حتی بازارهای جهانی باید افزایش یابد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز