نماینده مجلس: پیگیر ارتقای دهستان آسمان آباد به بخش هستیم

به گزارش ایرنا، سلام امینی شامگاه پنجشنبه در جمع مردم دهستان آسمان آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان چرداول اظهار کرد: آسمان آباد همیشه برای من قابل احترام است بنابراین براساس قولی که داده ام پیگیری ایجاد بخشداری در این دهستان هستم.
وی با بیان اینکه زیر ساخت های آسمان آباد در حوزه آب، برق، گاز و مخابرات باید تقویت شوند، افزود: اعتبارهای این منطقه برای رفع مشکلات مردم در حوزه های مختلف باید افزایش یابد.
امینی تاکید کرد: مسائل و مشکلات مردم دهستان آسمان آباد را با جدیت پیگیری خواهیم کرد ضمن اینکه اعتقاد داریم در بحث سهم نیروی انسانی این منطقه در استان باید بازنگری شود که پیشنهادهای خود را در این باره مطرح خواهیم کرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث اراضی کشاورزی مردم آسمان آباد پیگیری های لازم را انجام داده ایم ولی باید نقشه منابع طبیعی به روز شود تا مشکل مردم در این زمینه حل و فصل شود.
وی با بیان اینکه بحث مشکل شبکه گاز آسمان آباد که اکنون درجه 3 محسوب می شود را از طریق شرکت گاز استان ایلام پیگیری می کنم، افزود: بدنبال این هستیم تا از ظرفیت منابع نفتی آسمان آباد برای رفع معضل بیکاری این دهستان استفاده کنیم.
امینی از انتقال بخشی از مدیریت گاز و نفت منطقه ای غرب کشور به ایلام خبر داد و یادآور شد: تلاش می کنیم یک یا 2 معاونت نفت منطقه ای غرب کشور را به استان ایلام منتقل کنیم.
وی تاکید کرد: مذاکراتی با وزیر نفت انجام داده ایم تا با توجه به آمار بالای بیکاری استان ایلام، پیمانکار آلمانی میدان نفتی چنگوله در زمان شروع بکار 70 درصد نیروهای مورد نیاز خود را از نیروهای بومی بکارگیری کند.
نماینده مردم حوزه انتخابیه ایلام گفت: میادین مشترک نفتی آذر و چنگوله در استان ایلام هستند و با توجه به اهتمام دولت برای بهره برداری هر چه زودتر از این طرح ها، باید بمنظور جلوگیری از هدر رفت منابع ملی این موضوع بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
بخشدار مرکزی چرداول با اشاره به اینکه آسمان آباد از بزرگترین دهستان های استان ایلام به لحاظ وسعت، 20 هزار نفر جمعیت و تعداد روستا است، گفت: این دهستان قابلیت و استحقاق تبدیل شدن به بخش را دارد.
آیت قیصربیگی نیز در حاشیه این دیدار مردمی خواستار توجه بیشتر مسئولان به این دهستان شد.
وی پتانسیل های موجود در آسمان آباد را در کشور کم نظیر دانست و اظهار کرد: یکی از این ظرفیت ها، نیروی انسانی نخبه این منطقه از کشور است که آوازه آن حتی فراتر از مرزهای کشور رفته است.
قیصربیگی با توجه به آمار بالای بیکاری در آسمان آباد، دیار فاتحان میمک را شایسته توجه بیشتر دانست و افزود: این مردمان در دوران دفاع مقدس جانانه از دین و وطن خود دفاع کردند و امروز چشم انتظار یاری مسئولان در رفع معضل بیکاری جوانان خود هستند.
وی با تقدیر از سلام امینی نماینده مردم حوزه انتخابیه ایلام بخاطر حضور مستمر در میان مردم، شهر آسمان آباد را فاقد زیرساخت های لازم شهری دانست و گفت: زیرساخت های این شهر نیازمند توجه ویژه مسئولان است و در این زمینه نمایندگان مجلس می توانند از ظرفیت قانونی خود برای پیگیری خواسته ها و مطالبات مردم استفاده کنند.
قیصربیگی با تقدیر از خدمات ارزنده دولت تدبیر و امید در بخش مرکزی چرداول، عدم آنتن دهی تلفن همراه در روستاهای پشته آسمان آباد را مشکل مردم دانست و یادآور شد: با توجه به پیگیری های مستمر و با وجود توجه مثبت استاندار ایلام و قول مساعد مدیرعامل شرکت مخابرات کشور برای خرید یک دستگاه BTS برای رفع این مشکل، هنوز مخابرات نتواسته است پاسخ مناسبی به این خواسته به حق مردم بدهد.
وی یکی دیگر از مشکلات اساسی در بخش مرکزی چرداول همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز در معرض سیل قرار گرفتن برخی از روستاهای این بخش اعلام کرد و خواستار پیگیری نماینده مردم برای حل این مشکل با تخصیص اعتبار شد و اضافه کرد: روستاهای بابامرادی، طهماسب، صیدنطری علیا و شهر آسمان آباد در مسیر آب های فصلی قرار دارند.
وی افزود: در جریان وقوع سیل پارسال خسارت های فراوانی به زیرساخت های این شهر و روستاهای مذکور وارد شد و اکنون باید در جهت مهار و هدایت آب های سطحی اقدام هایی صورت گیرد.
شامگاه پنجشنبه سلام امینی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به همراه چند نفر از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان ایلام و برخی مسئولان محلی از روستاهای بخش مرکزی چرداول بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم این مناطق قرار گرفتند.
شهرستان 67هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز