فراموشی رانندگان در پارک خودروها برای پلیس دردسرساز شد

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه یکی از مشکلات در اربعین امسال فراموش کردن محل پارک خودرو توسط زائران بود، گفت: روز گذشته 6 مورد سرقت خودرو از طریق سامانه 110 اعلام شد اما پلیس دریافت که سرقتی رخ نداده و خودروها در پارکینگ ها به صاحبانشان تحویل داده شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، «محمدرضا مقیمی» در این خصوص اظهار کرد: زائرانی که به پایانه مرزی مهران مراجعه و خودروهای خود را جهت زیارت عتبات عالیات پارک می کردند، به علت سهل انگاری و توجه نداشتن به هشدارهای پلیس، فراموش می کردند خودروی خود را قفل کنند که این موضوع باعث جلب توجه سارقان و افراد فرصت طلب می شد.
وی با قدردانی از پلیس آگاهی ایلام و شهرستان مهران گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران این مجموعه، با استقرار گشت های شبانه روزی محسوس و نامحسوس و همچنین توجیه پارکینگ داران، موضوع فوق مدیریت شد.
مقیمی یادآور شد: متأسفانه بی دقتی برخی از زائران در برگشت به کشور هم مشهود بود چرا که زائران محل پارک خودروی خود را فراموش کرده و ضمن تماس با پلیس 110، اعلام سرقت می کردند این درحالی بود که عملاً سرقتی اتفاق نیفتاده بود.
وی افزود: روز گذشته 6 مورد سرقت خودرو از طریق سامانه 110 اعلام شد که با بررسی های انجام شده، خودروها در پارکینگ ها به صاحبانشان تحویل داده شدند.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با قدردانی از مردم فهیم و ولایت مدار شهر مهران که همگام با سایر دستگاه های دولتی در خدمت زائران اربعین حسینی(ع) هستند، تصریح کرد: متأسفانه تعدادی افراد بزهکار، که اهل استان ایلام و شهر مهران نبودند از بی دقتی زائران در نگهداری وسایل و خودرو های خود، سوء استفاده می کردند.
وی با اشاره به اینکه روزانه بیش از 8 نفر به اتهام سرقت توسط پلیس آگاهی ناجا دستگیر می شوند، گفت: متهمان در بازجویی ها اعتراف کردند که با سوء استفاده از بی دقتی صاحبان خودرو، دست به سرقت می زدند.
مقیمی با بیان اینکه تعداد 9 نفر از افراد بزهکار با دلایل و مدارک قانونی و دستور مقام قضائی روانه بازداشتگاه استان شدند، گفت: متاسفانه مشاهده شده است که افرادی با عناوین مختلف مانند دستفروش، مسافرکش و... قصد سرقت از زائران یا وسائط نقلیه آنان را داشته اند اما پلیس آگاهی با افزایش گشت ها، مانع از انجام عمل مجرمانه آنها شده است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا در پایان از زائران خواست علاوه بر مراقبت از وسایل همراه خود و استراحت کافی در موکب های برپا شده و استفاده از وسائط نقلیه عمومی، در برگشت به شهرهایشان عجله نکنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -13روز