چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

جزئیات ممنوعیت عبور زائران از مرز مهران

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به ممنوعیت عبور زائران دارای سهمیه چزابه و شلمچه از مرز مهران گفت: زائران دارای سهمیه مهران هیچ منعی برای عبور از مرز شلمچه و چزابه ندارند.

داود کشاورزیان با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و اقدامات سازمان راهداری برای تسهیل تردد زائران عتبات عالیات اظهار کرد: اگر مردم بر اساس تقسیم کاری که انجام شده مرزهای که در ویزای آنها قید شده در خروج و ورود رعایت کنند مشکلی در ترددها ایجاد نمی‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته بار ورودی زائران عتبات عالیات به مرز مهران ۶۲ درصد بود که انتظار داریم با برنامه‌ریزی انجام شده و تقسیم کار صورت گرفته این میزان به ۴۲ درصد در سالجاری (اربعین امسال) کاهش یابد و مردم با سهولت بیشتری از مرز عبور کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: فرض را بر این گذاشته‌ایم زائری که در ویزایش خروج از مرز مهران قید شده به سایر مرزها نرود. در این راستا کسی که سهمیه چزابه است به هیچ عنوان نمی‌تواند از مرز مهران عبور کند، چون ظرفیت این مرز کم است.

کشاورزیان ادامه داد: اما عکس این روند مانعی ندارد یعنی کسی که سهمیه مهران است اگر بخواهد می‌تواند از مرزهای چزابه و شلمچه نیز عبور کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی  یاد آور شد: استان خوزستان به لحاظ زیر ساخت‌های حمل و نقل و خروج زائران شرایط بهتری را نسبت به استان ایلام دارد و به همین دلیل در تردد زائران خیلی سخت‌گیری اعمال نمی‌شود.

نظرات ارسال نظر
  • عسگریدر تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۵

    [...] امروز من مهران بودم جاده به اندازه پنج شنبه ها که مردم میرن سرخاک هم شلوغ نبود.گیت های خروجی انقدر خلوت بود که تصور میکردی اربعین تموم شده .اون وقت مرز شلمچه از تلویزیون نشون میداد ازدحام ازش موج می زد.من اگه با چشمای خودم نمیدیم باورم نمیشد.

    پاسخ به این نظر