دوشنبه 1 مهر 1398

مهران؛ مسیری ۶۰ دقیقه‌ای که ۵ ساعته طی شد

فاصله شهرستان ایلام تا مرز مهران در شرایط عادی 60 دقیقه‌ای پیموده می‌شود که با حضور زوار این مسیر در 5 ساعت طی می‌شود.

 مسیر ارتباطی ایلام - مهران 90 کیلومتر طول دارد که در شرایط عادی این مسیر با یک دستگاه سواری در زمانی حدود یک ساعت پیموده می‌شود.

حجم زوار وارد شده به شهر ایلام و محورهای کم عرض ایلام تا مهران سبب ازدحام جمعیت در محورهای عبوری و رودی به مهران شده که مشکلاتی را برای زوار تردد کننده به وجود می‌آورد.

این ترافیک و حجم خودروهای عبوری با وجود تمهیدات اندیشیده شده توسط ناجا در یکطرفه کرده برخی مقاطع راه‌ها ، حضور پلیس راه و ماموران انتظامی و ... ارائه راهنمایی به زوار برای انتخاب مسیر و ... اما در کل سبب ایستایی زوار شده که خستگی را بر زوار اربعین حسینی تحمیل می‌کند.

یکی از زوار در مسیر ایلام - مهران به خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بدون هیچ مدرکی از استان اردبیل راه افتاده و قصد دارم وارد خاک عراق شده و به زیارت امام حسین (ع) برم.

وی که خود را حسین عباسی معرفی کرد افزود: مسیر طولانی را طی کرده و از استان اردبیل راهی مهران شده‌ام و اگر امکان عبور برایم فراهم نشود آقا خودش می‌داند به عشق او تا اینجا آمده‌ام.

یکی دیگر از زوار اربعین حسینی گفت: ترافیک مسیر ایلام - مهران مشکلاتی را برای زوار پدید آورده که باید مسؤولان امر تمام تلاش خود را معطوف ایجاد بزرگراه در استان ایلام کنند.

محمد دولتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: در مسیر مشکلی از حیث پذیرایی و ایستگاه صلواتی و ... وجود ندارد و تنها مشکل زوار ترافیک مسیر ارتباطی است که باید بر طرف شود.

یکی دیگر از زوار اربعین حسینی گفت: من و خانواده‌ام بدون ویزا پا در این مسیر گذاشته و با عشق امام حسین (ع) آمده‌ایم و انتظار ندارم سربازان و خادمان امام حسین (ع) دست رد بر سینه زائر امام حسین (ع) بزنند چون وی این حقیر را طلبیده و از استان تهران تا ایلام آمده‌ام.

حسین توکلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: هیچگونه مدرک شناسایی با خود نیاورده و سعی دارم همینطور از مرز مهران خارج شود و به زیارت امام حسین (ع) برم.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا گفت: از ورود 3 هزار زائر فاقد گذرنامه و ویزا به کشور عراق ممانعت شده است.

سردار محسن فتحی‌زاده در گفت‌وگویی از زوار خواست به هیچ عنوان بدون گذرنامه و ویزا به مرزهای سه‌گانه کشور عزیمت نکنند، چراکه با ممانعت مرزبانان میهن و کشور عراق مواجه می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز گفت: حجم وسیعی از زوار، مرز مهران را برای تردد خود برگزیده‌اند و مسؤولان امر نیز امکانات لازم را برای پذیرایی از آنان مهیا کرده‌اند.

سعید اوحدی در گفت‌وگویی اظهار داشت: زوار به هیچ عنوان بدون داشتن گذرنامه و ویزا به مرز مراجعه نکنند چون از ورود آنان به عراق ممانعت می‌شود.

نظرات ارسال نظر