دوشنبه 23 تیر 1399

سه برابر شدن ورود زائران اربعین به مرز مهران نسبت به سال گذشته

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به سه برابر شدن ورود زائران به مرز بین‌المللی مهران نسبت به سال گذشته، گفت: ظرفيت کم گیت‌های مرز عراق باعث کندی خروج زائران می‌شود.

نورعلي ياري، فرمانده انتظامی استان ایلام در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، اظهار کرد: ورود زائران به مرز مهران نسبت به سال گذشته بسيار زودتر آغاز شده و آمارهاي موجود حکايت از افزايش سه برابري زائران در اين مرز دارد و با وجود اين ميزان حجم جمعيت، ترافيک مسير ايلام ـ مهران روان گزارش ‌شده اما رانندگان با احتیاط کامل در جاده‌های استان ايلام رانندگي کنند.
وی افزود: ترافيک در شهر مهران نيز روان است و با همراهي و همکاري نيروهاي پليس راهور و پلیس‌راه، کنترل مناسبي در وضعيت معابر شهري و جاده‌ای منتهي به اين شهر برقرار شده است.
یاری با اشاره به وجود ۹۶ گيت در پايانه مهران جهت خروج زائران از مرز گفت: در مرز بین‌المللی مهران مشکلي از نظر تجهيزات فني و انساني وجود ندارد اما در سمت مرزهاي عراق با توجه به اينکه گیت‌های خروجي آن‌ها ظرفيت اين تعداد زائر را ندارد، ممکن است زائران براي خروج از مرز ساعاتي معطل شوند.
وی با تأکید به اينکه مرز زرباطيه عراق در مقابل مرز مهران گنجايش پذيرش اين تعداد زائر را ندارد، افزود: زائران براي اينکه به ‌راحتی وارد خاک عراق شوند بهتر است از مراجعه به مرز بین‌المللی مهران خودداري و از طريق مرزهاي شلمچه و چذابه تردد کنند. 
فرمانده انتظامي استان ایلام  ادامه داد: نيروهاي مسلح و دستگاه‌های اجرايي مستقر در مهران با انجام رزمايشي، آمادگي خود را جهت تأمین نظم و امنيت زائران در مراسم اربعين نشان داده و استان ايلام از توان لازم براي هرچه بهتر اجراي اين آيين بزرگ برخوردار است.

نظرات ارسال نظر