دوستداران طبیعت در سرابله اقدام به کاشت نهال بلوط کردند

دوستداران طبیعت در سرابله مرکز شهرستان چرداول اقدام به کاشت نهال بلوط کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، وضعیت نگران‌کننده جنگل‌های بلوط در استان ایلام و شهرستان  چرداول باعث شده در سال‌های اخیر حرکت‌های خوبی جهت کاشت نهال بلوط در این مناطق انجام شود.

جمعی از اهالی محله بدرآباد شهر سرابله در یک حرکت خودجوش اقدام به کاشت 200 اصله نهال بلوط در کوه لنه کردند، عمده این حرکت‌های مردمی در شهر سرابله به ویژه در محله بدرآباد در زمینه کاشت بذر و نهال بلوط در کوه‌های این شهر نتایج خوبی را به همراه داشته است.

این دوستداران طبیعت با توجه به خشکیدگی، آتش‌سوزی‌های پی‌درپی در منطقه، قطع درختان بلوط از سوی عده‌ای تخریب‌کننده طبیعت و چرای بی‌رویه دام‌ها اقدام به این کار به صورت هفتگی کرده‌اند.

دوستداران محیط زیست معتقدند که این عرصه وسیع طبیعی بدون حضور و همکاری مردم قابل صیانت نیست پس اقدامات عملی خود را برای فرهنگ‌سازی در این زمینه شروع کرده‌اند.

آنها امید دارند که این حرکت در بین لایه‌های مختلف مردم و در تفریحات آخر هفته مردم جایی پیدا کند و حتی امیدوارند مانند یک سنت شود.

از همه دلسوزان طبیعت، گروه‌های زیست محیطی، گروه‌های کوهنوردی و عامه مردم که ایلام عروس زاگرس را با همه زیبایی‌هایش درک کرده‌اند، انتظار می‌رود به سهم خود در بسط و ترویج این فرهنگ نیک بکوشند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 8روز