ایلام؛ استانی امن و زیبا برای گردشگران

قلعه والي

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام گفت: استان مرزی ایلام دارای قابلیت‌های فراوان برای گردشگران داخلی و خارجی است.

«عبدالمالک شنبه‌زاده»  در گفت‌وگو با ایسنا،اظهار کرد:   استان ایلام با داشتن جاذبه‌های گردشگری در حوزه‌های مختلف تاریخی، مذهبی و طبیعت بکر سالانه و در مواقع مختلف سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام عنوان کرد: در هر موضوعی داشتن امنیت بخش جدانشدنی هر کاری است و به‌ویژه در حوزه گردشگری این موضوع بسیار مهم است.

وی بابیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار ما نیز باید در حد توان خود حوزه گردشگری را فعال کنیم، گفت: به دلیل اینکه استان ایلام تاکنون برای بسیاری از مردم ناشناخته بوده است، گردشگران به آن تعداد که شایسته استان ایلام باشد از این استان استقبال نکرده‌اند.

شنبه‌زاده با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در سه سال گذشته ، خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته به لطف خداوند و برکت امام حسین(ع) زائران بسیاری از استان ایلام تردد داشته‌اند که همین موضوع نیز فرصتی برای معرفی استان ایلام شد.

وی افزود: باوجوداینکه استان ایلام با کشور عراق 430 کیلومتر مرز مشترک دارد، اما این استان در امنیت کامل به سر می‌برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام عنوان کرد: همچنین استان ایلام مردمی بسیار مهمان‌نواز و خونگرم دارد و برخوردی بسیار پسندیده با گردشگران و توریست‌ها دارند.

وی گفت: امنیت موضوعی بسیار مهم است و در زمان تردد گردشگران و توریست‌ها در استان ممکن است که برخی از مردم نیز به دلیل تردد افراد مختلف در شهر یا روستای خود احساس ناامنی کنند که لازم است در این زمینه نیز فرهنگ‌سازی مناسب انجام شود.

شنبه‌زاده خاطرنشان کرد: برخی از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد، مشکلاتی است که به دلیل متفاوت بودن فرهنگ‌ها ایجاد می‌شود، در همین راستا نیز می‌توان آموزش‌های کامل محل را به گردشگران آموخت و گردشگران را بافرهنگ بومی محل آشنا کرد.

وی افزود: باوجوداینکه استان ایلام دومین استان کشور ازنظر وجود امنیت است، گردشگران می‌توانند با اطمینان خاطر به این استان سفرکرده و سفری همراه با امنیت را تجربه کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 8روز