قدرشناسی مردم از خدمات یار دیرین امام، انقلاب و رهبری

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه، یار دیرین امام و رهبری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ارتحال این شخصیت بزرگ ضایعه جبران ناپذیری برای انقلاب ، نظام و ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی امروز در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام  با بیان قدرشناسی مردم از خدمات یار دیرین امام، انقلاب و رهبریاینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از پیشکسوتان دوران مبارزات علیه ستمشاهی بود و در این عرصه کارنامه بسیار درخشان و ارزشمندی دارد افزود: این مرد بزرگ از استوانه‌های انقلاب و از شخصیت‌های بی‌بدیل و تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی بودند.

خطیب جمعه ایلام به ارتباط عمیق و دلدادگی آیت الله هاشمی رفسنجانی به امام و رهبری تا آخرین لحظات عمر پربرکتشان اشاره کرد و یاد آور شد: بگفته مقام معظم رهبری وسوسه‌های خناسان هیچ وقت نتوانست ایشان را از امام و انقلاب و رهبری جدا کند. 
حجت الاسلام و المسلمین لطفی به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و افزود: این حضور پررنگ نشانه قدرشناسی مردم از خدمات بزرگی بود که ایشان در حق نظام و انقلاب داشتند.  
خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به بدعهدی آمریکایی ها در توافق برجام اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها تاکنون به تعهدهای خود عمل نکرده و ساختار تحریم ها نیز حفظ شده است که همین عامل بار دیگر اعتماد به شیطان بزرگ را زیر سوال می برد. 
حجت الاسلام والمسلمین لطفی تاکد کرد: در برخورد با آمریکایی ها و دشمنان نظام با انقلابی عمل کردن در سیاست خارجی و روابط بین الملل که روش امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب بوده دشمنان را زمین گیر کنیم.  
خطیب جمعه ایلام همچنین به هفته اولیاء و مربیان اشاره کرد و گفت: نقش اولیا و مربیان در تربیت و هدایت دانش آموزان نقش مهم و بی بدیلی است و گاها از نقش والدین نیز مهم تر و حساس تر است.  
حجت الاسلام والمسلمین با اشاره به شکل گیری نظام آموزش و پرورش بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: نظام آموزش و پرورش ما مبتنی بر ارزش ها ومعارف دینی و آموزه های اهل بیت (ع) و دین مقدس اسلام است و تربیت جوانان متدین و نخبگان متعهد از آثار و برکات آن است. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 3روز