آیین رونمایی از آلبوم «نیلمه جی» در ایلام برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام،  محمدجواد شوهانی از خوانندگان برجسته ایلام در زمینه موسیقی سنتی است که تاکنون  آلبوم‌هایی مانند «چه مه ری» و اجراهایی در استان‌های مختلف کشور و خارج از کشور در کارنامه کاری خود دارد.

 

آلبوم «نیلمه جی» شامل تعدادی از آهنگی‌های کردی محلی ایلامی است که برای اولین بار یک البوم کردی ایلامی تهیه می شود، این آلبوم با حمایت اداره کل ارشاد ایلام و  باهمت انتشارات سروش در  شمارگان 2 هزار نسخه منتشرشده است.

 

این آلبوم شامل 10 قطعه از آهنگ‌های کردی اختصاص به ترانه‌ها و آهنگ‌های کردی اخیر وی دارد که در برخی از کنسرت‌های خود در داخل و خارج از کشور اجرا کرده است.

 

مشهورترین آهنگ این آلبوم آهنگ «نیلمه جی»  است که شعر آن را حبیب‌الله بخشوده از شاعران ایلامی سروده و سایر آهنگ‌های این آلبوم از اشعار شاعرانی چون ولی محمد امیدی، ایرج خالصی، محسن زارعی و عبادتیان شاعرکرمانشاهی است.

 

آیین رونمایی از جُنگ «نیلمه جی» ساعت 6 عصر امروز با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی برگزار می‌شود.

نظرات ارسال نظر
  • مانشتدر تاریخ ۳۱ شهريور ۱۳۹۵

    جاي بسي خوشهالي است. تبريك عرض ميكنم خدمت آقاي شوهاني كه پا در اين عرصه پرزحمت گذاشته اند و موسيقي كوردي ايلام را همچون رودي از اين ديار به درياي غني موسيقي كوردي ريخته اند. اميد است تا جوانان اين استان از امثال ايشان الگو گرفته و با تلاش بي وقفه در عرصه ساز كوردي- آواز كوردي و تشكيل گروههاي اركستر نام ايلام را به رديفهاي بالاتر هنر كوردي ارتقاء دهند.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 8روز