دوشنبه 1 مهر 1398

غبار روبی مساجد استان ایلام در آستانه ماه میهمانی خدا

در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و همزمان با دهه نکوداشت مساجد، غبارروبی مسجدها، تکیه ها و حسینیه های استان ایلام با حضور اقشار مختلف مردم آغاز شد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: این آیین معنوی هر سال در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به منظور آماده سازی مساجد برای پذیرایی از روزه داران برگزار می شود. 
حجت الاسلام حشمت رستمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 600 باب مسجد و حسینیه این استان در روزهای پایانی شعبان با حضو مردم غبارروبی و عطر افشانی شده و برای پذیرایی از روزه داران آماده می شوند. 
وی ادامه داد: همچنین اقلام تبلیغی، پنج هزار نسخه ادعیه ماه مبارک رمضان، 2 هزار عدد مهر نماز، تسبیح و قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان در میان مساجد استان توزیع خواهد شد. 
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام اعزام مبلغ و روحانی از حوزه های علمیه قم و ایلام به مناطق روستایی و شهری استان را از دیگر برنامه های این اداره به مناسبت ماه مبارک رمضان اعلام کرد. 
حجت الاسلام رستمی تاکید کرد: این افراد در طول ماه مبارک رمضان فعالیت های مختلفی از جمله اقامه نمازهای جماعت، برگزاری محافل انس با قرآن، کلاس احکام و پاسخ گویی به پرسش های شرعی روزه داران را در مساجد روستاها بر عهده دارند. 
ایام پایانی ماه شعبان به عنوان دهه نکوداشت و غبارروبی مساجد نامگذاری شده است. a

نظرات ارسال نظر