ریزگردها مدارس نوبت صبح مهران و ایوان را تعطیل کرد

به گزارش ایرنا، در نخستین روزهای سال 96 نیز استان ایلام شاهد ورود پدیده جوی ورود ریزگردها بود و اینک در اولین روز هفته جاری و نوزدهمین روز از فروردین ماه این پدیده بار دیگر خودنمایی کرد و در برخی شهرستان های این استان منجر به آلودگی شدید هوا شده است.
این پدیده در شهرستان مهران به نسبت سایر مناطق از شدت بیشتری برخوردار است بطوریکه باعث کاهش دید افقی و افزایش غلظت آلاینده ها شد و مسئولان آموزش و پرورش این شهرستان را بر آن داشت تا مدارس مقاطع مختلف تحصیلی را در نوبت صبح تعطیل اعلام کنند.
همچنین در شهرستان ایوان بنابر اعلام مسئولان آموزش و پرورش، مدارس مقطع ابتدایی در نوبت صبح به علت ورود ریزگردها و گرد و غبار تعطیل است.
در خصوص تعطیلی مدارس نوبت عصر این دو شهرستان هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.
به گزارش ایرنا، هوای استان ایلام سال گذشته بیش از 70 روز بخاطر ورود ریزگردها آلوده و ناسالم بود و این موضوع خسارت های بسیاری بر محیط زیست و سلامت مردم، درختان و حیوانات بر جای گذاشته است.
استان ایلام بیش از یک دهه است که با پدیده ریزگردهای عربی که از سمت کشورهای عراق، سوریه و عربستان وارد مرزهای کشور ما می شوند مواجه است و توده های ریزگردها در این سال های خسارت های زیادی را به استان ایلام وارد ساخته است.
از جمله این خسارت ها می توان به خشکیدگی یا آفت زدگی درختان بلوط که عمده ترین درختان منطقه رویشی زاگرس هستند اشاره کرد و از دیگر خسارت ها و آسیب های ناشی از گرد و غبار افزایش بیماری های تنفسی و آلرژیک در بین مردم این استان است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز