سه‌شنبه 6 خرداد 1399

استاندار ایلام: حماسه فتح میمک، نماد وحدت نیروهای مردمی با یگان های نظامی است

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری ایلام قاسم سلیمانی دشتکی در پیامی سالروز عملیات آزادی سازی میمک را گرامی داشت.
در این پیام آمده است: نوزدهم دیماه سالروز عملیات آزادسازی «میمک» یادآور هنرنمایی نیروهای مردمی و عشایر در کنار ارتش ، سپاه و ژاندارمری است که نخستین عملیات پیروزمند ایران در جنگ تحمیلی رقم خورد .
نیروهای مردمی و عشایر با وجود ضعف تجهیزات و آموزش ، ضمن توقف دشمن توانستند روحیه مثبت و امیدواری را در بین مردم و نیروهای نظامی ایران به وجود آورند .
مردم ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس با همدلی ، وحدت ، ایمان ، شور و عشق پا در میادین جنگ گذاشتند و حماسه های درخشانی را در تاریخ ایران اسلامی آفریدند .
عشایر قهرمان ایلام ، امروز سرافرازند و بر خود می بالند که در مصاف با دشمن بی رحم و متجاوز ، جهاد را بر خود واجب دانسته به مردانگی ایستاده و حماسه ی حماسه غرور آفرین فتح میمک را به وجود آوردند ، حماسه ای که سرآغاز پیروزی ایران در عملیات ها شد .
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی و بخصوص شهدای عملیات آزادسازی میمک سالروز این حماسه را به تمام هم میهنان عزیزم به خصوص مردم گرانقدر استان ایلام تبریک عرض می نمایم.
عملیات مهم و استراتژیک بازپس‌گیری میمک، اولین عملیات نظامی در تاریخ جنگ هشت ساله تحمیلی محسوب می‌شود که با فداکاری‌ها و رشادت‌های مردمی ایل خزل و ارتش جمهوری اسلامی ایران در روز ۱۹ دی ماه ۵۹ به اولین پیروزی رزمندگان اسلام منجر شد و حدود 200 کیلومتر از خاک سرزمینی ایران اسلامی از تصرف دشمن بعثی خارج شد.

نظرات ارسال نظر