فضای مجازی فرصتی که نباید تهدید شود

ابراهیم سبزواری شامگاه شنبه درجمع مدیران گروه ها وکانال های اینترنتی شهرستان آبدانان اظهارکرد: شبکه های اجتماعی یکی ازدستاوردهای دانش وبینش بشری است که تاکنون منشا خدمات برای جوامع محتلف شده است که می توان به ارتباط های مفید فردی و جمعی و توسعه اطلاعات جوامع انسانی اشاره کرد.
وی با اشاره به مضرات فضاهای مجازی افزود: شوربختانه به علت عدم اشنایی با نحوه استفاده درست از این دانش و افراط در بکار گیری آن الان خیلی ازپرونده های قضائی و جرایم اجتماعی در جامعه مربو ط به آسیب های فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی است.
رئیس دادگستری شهرستان ابدانان طلاق را مهم ترین مشکل و آسیب جمعی این شهرستان عنوان کرد و گفت: در اثر توسعه فعالیت های فرهنگی و استفاده از نفوذ و نقش مصلحان و ریش سفیدان در سه ماه گذشته سال جاری آمار طلاق در شهرستان ابدانان نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش یافته است .
فرماندار آبدانان نیز در این نشست که با حضور مدیران اجرایی و کاربران فضاهای مجازی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: سیاست دولت تدبیر و امید بر این مبنااست که ضمن بهره مندی مردم و علاقه مندان از فناوری ، فضای مجازی کرامت انسانی و حرمت افراد و خانواده هانیز مراعات ومصون بماند.
مجید عسگری بخشی از پیشرفت های امروز کشور را مدیون اینترنت دانست و یادآور شد: مدیران کانال ها و سایت های مجازی شرعا و قانونا وظیفه دارند که از قداست وسلامت اخلاق اجتماعی پاسداری کرده و در راستای منافع عموم و توسعه امنیت جامعه و ایجاد امید ونشاط در کشور حرکت کنند.
هم اکنون تعداد 45سایت وابر گروه فضای مجازی در سطح شهرستان ابدانان فعالیت دارند که فقط 5در صد انها دارای مجوز قانونی است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز