سنگر نماز جمعه به مثابه میدان مین هتاکان را نابود می کند

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه های این هفته نماز جمعه ایلام اضافه کرد: همواره نهادهای وابسته به رهبری همچون سپاه، ناجا، نمازجمعه و مجلس خبرگان رهبری مورد آماج حمله دشمنان بوده اند غافل از اینکه این نهادها خلل ناپذیر هستند.
وی همچنین ابراز نگرانی کرد که انجمن های اسلامی دانش آموزی ایلام مسیری که در پیش گرفته به بیراهه و تضاد با آرمان های رهبری منتهی می شود.
حجت الاسلام لطفی گفت: جریان هایی با عنوان عرفان و‌گفتمان امام و رهبری توسط دشمنان انقلاب با هدف ایجاد فاصله در بین مردم، امام، رهبری و انقلاب شکل گرفته که باید علما و روحانیون واقعیت ها و توطئه های این جریان ها را برای مردم و‌ جوانان توضیح دهند.
وی افزود: دشمنان با ایجاد نفوذ در لایه های نظام و ترویج عرفان های کاذب در قالب تعاریف غلو آمیز و غیر منطقی از امام و رهبری سعی در خدشه دار کردن جایگاه آنها در بین مردم و نسل جوان را دارند.
وی تاکید کرد: هدف این نفوذ عرفانی مخدوش کردن ذهن مردم به ویژه جوان و نوجوان و طلاب حوزه های علمیه نسبت به اسلام ناب، امام، رهبری و اهداف والای انقلاب است.
وی افزود: این فتنه های جدید با اسم دفاع و تعریف از امام و رهبری آشکارا در حال لطمه زدن به امام و انقلاب و رهبری هستند و این تعریف و تمجیدهای غلوآمیز و نبز گفتمان های امام و رهبری را دستاویزی برای مقاصد شوم خود قرار داده اند.
امام جمعه ایلام یادآور شد: نفوذ دشمنان علاوه بر عرفان های کاذب و غیر منطقی شیوه های دیگری چون سبک هایی موسوم به شیعه انگلیسی و مداحی و مراثی دروغین را وارد دین مبین اسلام و کشورهای مسلمان به ویژه جامعه ایران اسلامی کرده اند تا چهره واقعی اسلام را مخدوش کنند.
وی گفت: رهبر فرزانه انقلاب به کرات به مساله نفوذ و نیز مفاسدی چون اشرافی گری و جدایی و فاصله گرفتن مسئولان از مردم را یادآوری کرده اند چرا که رهبر دوراندیش انقلاب به خوبی به دسیسه های دشمنان کینه توز برای ضربه زدن به نظام آگاهند.
خطیب نماز جمعه ایلام با بیان اینکه ایلام از طوایف و عشیره های گوناگونی تشکیل شده، یادآور شد: این طوایف همیشه با انسجام، اتحاد و عطوفت در کنار هم زندگی و از حریم استان خود در برابر ناملایمات دفاع کرده اند ولی اکنون عده ای به علت اختلاف با بنده سعی در ایجاد جنگ طوایفی و‌عشیره ای در استان دارند.
وی به اهالی و سران ایلات و طوایف استان توصیه کرد: هیچگاه فریب هجمه های عده ای بدخواه را نخورند و با هدف دفاع از من (امام جمعه) درگیر اختلافات طوایفی و عشیره ای نشوند تا آرامش و اتحاد ایلاتی استان کما فی سابق حفظ شود.
لطفی به برخی بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و‌ گفت: رهبر انقلاب در این دیدار به مسئولان نسبت به گرفتار نشدن در دام سه آفت مخرب انقلاب نظام شامل اعتماد و وابستگی به بیگانگان، اشرافیگری و بی توجهی به مردم بخصوص قشر مستضعف هشدار دادند.
امام جمعه ایلام یادآور شد: نباید در مدیریت کلان کشوری در همه حوزه ها از جمله سیاست، اقتصاد و آموزش از نسخه ها و دستورالعمل های غربی ها استفاده کرد چرا که هدف اصلی دشمنان قسم خورده انقلاب ضربه زدن به نظام به شیوه های گوناگون است.
وی تاکید کرد: تلاش دشمنان برای استفاده مسئولان ما جهت استفاده از نسخه های غربی ها برای مدیریت کشور در واقع خدشه دار کردن اقتدار، عزت و قدرت ایران اسلامی و توان دفاعی و موشکی کشور است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -10روز