۳۳ هزار نفر از راهیان نور از یادمان های دفاع مقدس استان ایلام بازدید کردند

سرهنگ حسین پورمحمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد بازدید کننده از استان های مختلف کشور و اقشار مختلف مردم استان ایلام هستند.
وی افزود: بیشترین حجم زائران یادمان های استان ایلام در 2 روز گذشته بود و یادمان شرهانی دهلران و نقطه ایثار و قلاویزان در شهرستان مهران بالاترین تعداد زائر راهیان نور را داشته اند که در قالب کاروان های راهیان نور یا به صورت خصوصی و شخصی از این اماکن مقدس بازدید کردند.
سرهنگ پورمحمدی یادآور شد: امکانات و تجهیزات لازم برای خدمات رسانی مطلوب به کاروان های راهیان نور و دیگر زائران در یادمان های شناسنامه دار در این استان فراهم است ضمن اینکه ویژه برنامه های فرهنگی و مذهبی متناسب با تعطیلات نوروزی نیز در این یادمان ها برگزار می شود.
مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: همچنین 22 هزار نفر نیز در قالب کاروان های راهیان نور و شخصی از 15 تا 28 اسفند پارسال از یادمان های متعدد دفاع مقدس این استان بازدید کرده بودند.
سرهنگ پورمحمدی تاکید کرد: یادمان های دفاع مقدس ایلام از نیمه دوم اسفند سال گذشته تاکنون میزبان زائران و کاروان های راهیان نور از سراسر کشور و داخل استان است.
به گفته وی، برای اسکان و شب مانی زائران و کاروان های راهیان نور 2 اردوگاه در شهرستان ایلام و دهلران در نظر گرفته شده که هر اردوگاه ظرفیت پذیرش یک هزار مسافر را در شب دارد.
وی با بیان اینکه هنوز شهرستان مهران اردوگاه برای اسکان مسافران ندارد، گفت: در سال 96 ایجاد یک اردوگاه برای استقرار و اسکان زائران این شهرستان پیگیری می شود .
به گزارش ایرنا، یادمان های چهارگانه شرهانی دهلران، نقطه ایثار مهران، قرارگاه حضرت امیرالمومنین (ع) و منطقه عمومی بانروشان ایلام از مهم ترین مناطق و یادمان های دفاع مقدس استان ایلام هستند که این اماکن در ایام مختلف سال میزبان تعداد زیادی از کاروان های راهیان نور اقشار مختلف مردم کشور است.
میمک، زمین فوتبال چوار، کوشک ایوان، یادمان شهید چاغروند، سارات سومار از دیگر مناطق عملیاتی استان ایلام است که با ایجاد زیرساخت های مناسب در طول سال می تواند پذیرای کاروان های راهیان نور باشند.
ایلام به عنوان یکی از استان هایی که به صورت مستقیم در جنگ تحمیلی درگیر بود، در دوران هشت سال دفاع مقدس سه هزار شهید، 11 هزار جانباز و 332 آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال