پنج‌شنبه 28 شهریور 1398

الکترونیکی شدن طرح پارکبان در ایلام

خبرگزاري آريا -مسئول اداره ترافيک و حمل و نقل شهرداري ايلام گفت: تمامي مقدمه هاي لازم براي اجرايي شدن طرح پارکبان به صورت الکترونيکي در شهر ايلام انجام شده است.

به گزارش خبرگزاري آريا ، عليرضا سروري با بيان اينکه اجراي طرح پارکبان به صورت دستي باعث ايجاد نارضايتي هايي براي مردم شده است، افزود: بنابراين شوراي عالي ترافيک مصوب کرد در تمام شهرهاي کشور اين طرح به صورت الکترونيکي اجرا شود.

وي افزود: در اجراي طرح الکترونيکي پارکبان سيم کارت هايي حاوي پلاک ماشين و شماره تلفن همراه فرد بر روي شيشه جلوي تمامي خودروها نصب مي شود که اطلاعات آنها توسط دستگاه هاي بارکد خوان از طريق اينترنت به سرور مرکزي ارسال مي شود.

مسئول اداره ترافيک و حمل و نقل شهرداري ايلام يادآور شد: هزينه نصب اين سيم کارت ها در مرحله نخست 50 هزار ريال است که 20 هزار ريال آن هزينه سيم کارت و 30 هزار ريال نيز شارژ اوليه است که امکان شارژ مجدد نيز وجود دارد.

سروري افزود: در حال حاضر  اجراي طرح پارکبان به صورت الکترونيکي تنها در خيابان هاي هسته مرکزي شهر ايلام انجام مي شود اما اين آمادگي وجود دارد که در هر خياباني که مشکل پارک وجود داشته و برخي ساکنان و يا کسبه به صورت اختصاصي از آن استفاده کنند، اجرا شود.

وي هدف از اجراي اين طرح را جلب رضايت مردم و استفاده عادلانه و برابر تمامي شهروندان از محل هاي پارک خودرو عنوان کرد.  

نظرات ارسال نظر