گشایش نمایشگاه بهاره در ایلام /نظارت بر بازارتشدید می شود

جمیل شوهانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره بر لزوم تامین مایحتاج عمومی و تنظیم بازار و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در آستانه فرارسیدن عید نوروز اظهار کرد: نمایشگاه بهاره به مدت 2 هفته (10 تا 25 اسفند ماه) در شهرهای مختلف استان برگزار می شود و مردم می توانند نیازهای اساسی خودشان را از این نمایشگاه ها خریداری کنند.
به گفته وی دراین نمایشگاه ها اقلام مورد نیاز مردم از قبیل پوشاک، کیف و کفش، گوشت، مرغ ، ماهی، لبنیات ، برنج و خشکبار با 15 تا 20 درصد زیر قیمت بازار عرضه می شود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام تاکید کرد: نظارت های کافی از سوی سازمان های نظارتی در طول مدت برگزاری نمایشگاه بهاره انجام می شود تا از افزایش قیمت در این نمایشگاه ها جلوگیری شود.
وی گفت: برگزاری نمایشگاه‏های عرضه مستقیم کالا و فروش های فوق العاده در سطح شهر از جمله راهبردهای موثر در کنترل و تنظیم قیمت بازار در ایام پایانی سال است.

** نظارت 30 اکیپ بازرسی بر بازارهای استان دراستانه و ایام نوروز
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز از اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار ویژه ایام عید نوروز در این استان با حضور 30 اکیپ بازرس و کارشناس خبر داد.
مهدی شریفی افزود: در آستانه سال جدید، قیمت برخی از کالا و خدمات مرسوم این ایام تحت تاثیر قرار گرفته و به لحاظ نظارت از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است.
وی گفت: در این طرح نظارت و افزایش گشت های بازرسی واحدهای صنفی مورد نظر به ویژه واحدهای عرضه کالاها در اولویت نظارت قرار دارد.
شریفی یادآور شد: 60 بازرس و کارشناس نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف شهرستان ها در این ایام بر فعالیت بازار و واحدهای صنفی، میادین میوه و تره بار نظارت و بصورت مداوم گروه های کالایی پر مصرف را رصد و پایش می کنند.
وی تاکید کرد: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هر گونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم نصب قیمت را به شماره 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارش کنند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال