تلف شدن یک سر تشی وحشی (چوله) در جاده ملکشاهی

رضا عدالت جو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:روز گذشته یک عدد سرتشی وحشی در منطقه درگناو در مسیر جاده ارتباطی ملکشاهی - ایلام به علت برخورد با خودروها تلف شد.
وی بر ضرورت احتیاط بیشتر رانندگان هنگام تردد خودرویی در محورهایی که مناطق زیستگاهی این شهرستان هستند، تاکید کرد و افزود: طبیعت و جانوران وحشی سرمایه های ملی هستند که لازم است در حفاظت از آنها بکوشیم.
مدیر محیط زیست ملکشاهی یادآور شد: طی سالیان اخیر یکی از علل تهدید کننده بقاء جانداران وحشی بروز سوانح جاده ای است که رانندگان باید در مکان های که احتمال تردد حیوانات وحشی وجود دارد با سرعت مطمئن تر و احتیاط بیشتری حرکت کنند.
عدالت جو اضافه کرد: مردم در صورت برخورد خودرو با جانداران وحشی، جهت تیمار و مداوا به موقع با سامانه ارتباط تلفنی 1540 اداره محیط زیست تماس برقرار کنند.
وی با بیان اینکه مشارکت مردمی گامی موثر در حفاظت از محیط زیست خواهد بود، گفت: مردم باید نسبت به حیات و بقاء جانداران وحشی که جزئی از چرخه طبیعت هستند و نقش مهمی در پایداری محیط زیست و تنوع زیتسی و جمعیت گونه ها دارند، آگاهی بیشتری داشته باشند.
شهرستان ملکشاهی در 35 کیلومتری ایلام بیش از 90 درصد وسعت آنرا عرصه های طبیعی تشکیل داده و با توجه وضعیت جغرافیایی و کوهستانی بودن منطقه و دارا بودن کوه های مرتفع در حاشیه رشته کوههای کبیرکوه از پوشش جانوری و گیاهی بسیار متنوع و بکری برخوردار است.
در مناطقی همچون باجک و ویژدرون این شهرستان پستاندارانی همچون خرس قهوه ای ، پلنگ ، گرگ ، گربه وحشی ، گربه کاراکال ، انواع قوچ و میش و پرندگان همچون عقاب طلایی و کبک شناسایی شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 19ماه و 12روز