یک‌شنبه 4 اسفند 1398

۸۰ روز مانده تا مأموریت اربعین / تدارک ویژه پلیس ایلام برای این مأموریت ملی

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حسن کاظمی اظهار کرد: نیروی انتظامی در 80 روز مانده تا زمان ماموریت بزرگ اربعین برنامه ‌های مختلفی را برای تامین امنیت زائران و استقرار نیروهای مختلف انتظامی در نظر گرفته است.
وی با اشاره به حضور هیات ‌های متشکل از سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی کشور و معاونت طرح و برنامه ناجا در مرز مهران طی روز گذشته و بازدید از زیرساخت‌های موجود گفت: با حضور مسئولان کشوری و ناجا تصمیمات خوبی در رابطه با استقرار نیروهای کمکی و تکمیل زیرساخت‌ها در حوزه انتظامی در نظر گرفته شد.
جانشین انتظامی استان ایلام با تاکید بر هماهنگی های بین بخشی دستگاه ‌ها و سازمان‌های دولتی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساخت‌های مرز مهران گفت: نیروی انتظامی مصمم است با تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری این مأموریت را با موفقیت به سرانجام برسانند.

* دستگیری 10 سارق حرفه ای و کشف 30 فقره سرقت در ایوان

جانشین انتظامی شهرستان ایوان از دستگیری 10 سارق حرفه ای و کشف 30 فقره سرقت طی ماه گذشته در شهرستان ایوان خبر داد.
سرهنگ نوروز شریعتی اظهار کرد: این متهمان در امر سرقت منزل و محتویات داخل خودرو، اماکن خصوصی، مغازه، ساختمان های نیمه کاره ، احشام و طلاجات در ماه های اخیر فعالیت داشتند.
وی گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل دادسرا و از آن طریق با قرار مناسب روانه زندان شدند.

* نگاه تیزبین رسانه نقشی ممتاز در پیشگیری از جرم دارد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام با بیان اینکه مطبوعات و رسانه های جمعی نقش بسزایی در گسترش فرهنگ و ارزش های یک جامعه دارند گفت: نگاه تیزبین رسانه نقشی ممتاز در پیشگیری از جرم دارد.
سرهنگ فرزاد یاسمی گفت: مطبوعات و رسانه های جمعی با انعکاس نظرات و انتقادات مردم از عملکرد پلیس و ارایه راهکارهای عملی می توانند پلیس را در امر ایجاد نظم و امنیت که حق مسلم افراد یک جامعه است کمک کنند.
وی افزود: امروزه شاهد آن هستیم که هر روز پدیده نوینی در امر اطلاع رسانی و وسایل ارتباط جمعی به جهان و عصر ارتباطات ارائه می شود و مطبوعات و رسانه های جمعی نقش مهمی در امر اطلاع رسانی و انعکاس افکار عمومی به مسئولان و متصدیان امور هر کشور بر عهده دارند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یادآور شد: از آنجائیکه نیروی انتظامی به عنوان مسئول امنیت و آرامش در کشور محسوب و همواره خود و عملکرد خود را در آئینه افکار عمومی می بیند، مطبوعات و رسانه های جمعی را بهترین پل ارتباطی می داند که می توانند بین پلیس و مردم رابطه برقرار کند.
وی تاکید کرد: متولیان امر نظم و امنیت به این مهم واقفند که ایجاد امنیت به دست یک گروه و سازمان محقق نخواهد شد و از اینجاست که بر نقش تعامل بین رسانه های جمعی با نیروی انتظامی تاکید شده است.

* عزت و اقتدار کشور مدیون جانفشانی شهدای دفاع مقدس است.

فرمانده انتظامی شهرستان دهلران در دیدار با خانوادهای شهیدان ' فرهان علیرضایی' و 'ناصر پیرانی' گفت: خدمتگزاری و ارج نهادن به خانواده شهداء، یک توفیق الهی و عبادت است.
سرهنگ منوچهر مکی با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و تجلیل از صبر و استقامت خانواده آنان از خانوادهای شهیدان و الامقام ' فرهان علیرضایی' و 'ناصر پیرانی' دیدار و دلجویی کردند.
وی پاسداری از ارزش های نظام و حفظ خون شهداء را بسیار با اهمیت دانست و گفت : اگر جانفشانی شهدا و خانواده آنها نبود امنیت امروز را نداشتیم .
وی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و افزود: با توجه به تهدیدات فراوانی که همواره ازسوی دشمنان علیه کشورمان وجود دارد، انتقال ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می تواند کشور را در مقابل چنین تهدیداتی بیمه کند.
سرهنگ مکی خانواده های شهداء را بزرگترین سرمایه های معنوی انقلاب دانست و گفت: خانواده شهداء مظهر صبر و شکیبایی هستند و تکریم شهداء و خانواده آنان یک ضرورت و وظیفه دینی، ارزشی و انسانی برای تمامی آحاد مردم و مسئولان است.

نظرات ارسال نظر