یک‌شنبه 15 تیر 1399

ساخت و سازهای ساختمانی در ایلام تحت نظارت مضاعف قرار می گیرند

به گزارش ایرنا، در این آئین تعدادی از اعضای کمیته نظارت مضاعف سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با حضور در محل اجرای یکی از طرح های ساخت و ساز شهر ایلام براساس ماموریت های محوله روند اجرای این پروژه را از حیث عمرانی، شهرسازی و قانونی بررسی کردند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام در این نشست با بیان اهمیت فعالیت و ماموریت کمیته نظارت مضاعف ابراز امیدواری کرد: فعالیت این کمیته به ارتقا کیفی خدمات فنی و مهندسی، کاهش تخلف در حوزه نظارت و حسن اجرای خدمات مهندسی در استان ایلام منجر شود.
الهام حیدری تاکید کرد: اعضای کمیته نظارت می توانند با انجام دقیق و قانونمند ماموریت های نظارتی، زمینه توسعه کیفی و کمی ساخت و سازها را در این استان فراهم کنند.
وی تشکیل کمیته نظارت مضاعف در استان ایلام را گامی در راستای اجرایی شدن بند5 ماده 15 قانون نظام مهندسی ساختمان توصیف کرد.
مدیر کمیته نظارت مضاعف سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام نیز تشکیل این کمیته و فراگیری احتمالی آن در دیگر مناطق کشور را حاصل پیشنهاد، تلاش و پیگیری نظام مهندسی ایلام و تدوین مشترک با سازمان نظام مهندسی کشور عنوان کرد.
مهندس هواسی به خبرنگار ایرنا گفت: اعضای این کمیته شامل 43 نفر از مهندسان رشته های مختلف هستند که براساس شرایط مندرج قانونی از بین افرادی که تابستان امسال به فراخوان نظام مهندسی پاسخ مثبت دادند انتخاب شده اند.
وی بررسی و آسیب شناسی ساخت و ساز ها، ارتقا کیفیت و بهبود عمران و فنی ساخت و سازها در ایلام را از جمله اهداف تشکیل و فعالیت کمیته نظارت مضاعف مهندسی ساختمان ایلام عنوان کرد.
وی افزود: این کمیته با اولویت اقدام های بازدارنده و پیشگیرانه در قالب نظارت های میدانی بر نحوه ارائه خدمات مهندسی و روند اجرای پروژه ها از حیث نداشتن تخلف و نقیصه نظارت می کنند.
وی یادآور شد: 43 عضو کمیته نظارت شامل هشت گروه نظارتی، مشاهده و دریافت تخلف، نظارت دوره ای اعضای کمیته بر ساخت و سازهای استان، پیگیری شکایت شهروندان و گزارش مهندس ناظر پروژه ها منشا تشکیل پرونده و اقدام در خصوص جلوگیری از تخلف در جریان ساخت و سازها را بر عهده دارند.
وی خاطر نشان کرد: بررسی نحوه ساخت و ساز، آسیب شناسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف ساخت و ساز، ارتقا کیفیت ساخت و ساز و بهبود خدمات مهندسی، ارایه راهکارهای مناسب برای رفع آسیب های ساخت و ساز و بالابردن سطح علمی و توان فنی اعضای سازمان از جمله اهداف تشکیل این کمیته است.
.حدود سه هزار و 200 نفر مهندس رشته های مختلف عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام هستند.

نظرات ارسال نظر