جمعه 20 تیر 1399

یک میلیون و ۴۵ هزار زائر از مرز مهران تردد کرده اند

قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در گفت و گویی خبری اظهار کرد: میانگین چند روز اخیر تردد زائران از مرز مهران 180 هزار نفر در شبانه روز است.
وی افزود: پایانه مرزی مهران از لحاظ زیرساخت ها مشکل خاصی ندارد و متوسط خروج زائران دارای مدارک قانونی از گیت های خروجی 20 دقیقه است.
استاندار ایلام یادآور شد: اما مشکل اصلی که موجب اختلال و ازدحام در شهرستان مهران شده حضور زائران فاقد گذرنامه و روادید است که این افراد پس از شناسایی به عقب برگردانده می شوند.
وی گفت: زائران اتباع کشورهای ترکیه و آذربایجان تنها حق عبور از مرز مهران به داخل کشور عراق را دارند و زائران این کشورها نیز در صورت نداشتن مجوز قانونی عبور به عقب برگردانده می شوند و به آنها اجازه عبور داده نمی شود.
وی اظهار کرد: امسال زیرساخت ها نسبت به سال های گذشته از وضعیت مناسب تری برخودار است و همچین ترافیک با توجه به اعمال قوانین راهنمایی و رانندگی در تمام مسیرهای ورودی استان ایلام و شهرستان مهران اعمال شده است.
استاندار ایلام یاداوری کرد: زائران با وجود ایستگاه ها و اقامتگاه های متعدد هیچ مشکلی در زمینه اسکان، استراحت و تغذیه ندارند و به مالکان خودروها کدهایی داده شده که در زمان بازگشت مشکلی برای پیداکردن ماشین های خود نداشته باشند.
مرز بین المللی مهران در 105 کیلومتری مرکز استان ایلام محور کانونی تردد زائران عتبات عالیات عراق در روزهای اخیر با حضور و گذر گسترده زائران همراه شده است.

نظرات ارسال نظر