ارائه بهترین خدمات در اربعین ۹۶ به زائران در دستور کار قرار دارد

سردار نورعلی یاری روز دوشنبه در نشست ستاد اربعین در مرز مهران افزود: به منظور ارائه مناسب خدمات به زائران 47 ایستگاه در مسیر 150 کیلومتری حمیل تا مهران دایر می شود.
وی از راه اندازی اردوگاهی برای تجمیع اتباع غیر ایرانی که به طورغیر مجاز وارد مرز مهران می شوند خبر داد و گفت: این افراد با استفاده از 200 دستگاه اتوبوس که برای این منظور پیش بینی شده به مقاصد خود برگردانده می شوند.
وی همچنین ساماندهی افراد و خودروهای مخصوص خرده فروشی را از دیگر برنامه های پلیس برای افزایش نظم در مهران عنوان کرد.
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا مهران نیز گفت:باید با هماهنگی مسئولان تمام ارگان ها سرمایه گذاری های بیشتری برای تکمیل زیرساخت های این نقطه مرزی به منظور تسهیل در تردد زائران صورت بگیرد
سردار محسن فتحی زاده اظهار کرد: مرز مهران برای زائران جذابیت های زیادی دارد و بیشتر زائران برای تردد در ایام اربعین حسینی مرز مهران را ترجیح می دهند.
وی افزود: واحدهایی از سوی نیروی انتظامی مرکز برای تقویت امنیت و نظم استان های پذیرای زائران در مبداهای چهارگانه در نظر گرفته شده که این نیروها در حال اعزام به مرزها هستند.
فتحی زاده تاکید کرد: باید در فرصت باقیمانده آخرین هماهنگی ها و تلاش ها برای رفع نواقص و مشکلات موجود در مرزهای چهارگانه انجام شود.
به گزارش ایرنا، بر اساس تقسیم بندی استان های کشور برای تردد زائران اربعین حسینی از مرزها، امسال مصوب شد که زائران 13 استان از مرز مهران عبور کنند.
طبق مصوبه طرح تردد زائران حسینی در ایام اربعین و تقسیم بندی استان ها، زائران استان های تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، لرستان، خرسان رضوی، خراسان شمالی و ایلام از مرز بین المللی مهران تردد خواهند کرد.
روجی مرزی مهران در جنوب باختری و فاصله 90 کیلومتری شهر ایلام کانون اصلی آمد و شد گردشگران مذهبی کشورهای عراق و ایران است.
در شرایط عادی روزانه 6 هزار زائر ایرانی و عراقی از این گذرگاه مرزی سفر می کنند.
امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم ترین عوامل استقبال و انتخاب مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عالیات عراق و ایران است.
هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به 2 میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می شوند.
انتظار می رود در اربعین امسال شمار ورودی و خروجی زائران سوگوار ایرانی و غیر ایرانی برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین از راه مرز مهران به حدود 2.5 میلیون نفر برسد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -13روز