دوشنبه 16 تیر 1399

هوای برخی نقاط ایلام از فردا غبارآلود می شود

سمیه عزیزمنش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری مناطق جنوبی و مرزی استان ایلام غباری پیش بینی شده است.
وی افزود: به علت وزش باد در عراق و شکل گیری کانون های گرد و غبار قسمتی از این گرد و خاک با میزان غلظت رقیق تا متوسط به بخش های از استان ایلام نفوذ می کند.
عزیزمنش یادآور شد: کاهش دمای هوای استان ایلام 2 تا سه درجه نسبت به هفته گذشته نیز از دیگر پدیده های جوی است که این کاهش دما تا اواخر هفته جاری تداوم خواهد داشت.
وی در خصوص بارندگی هم اظهار کرد: با توجه به بررسی نقشه های ماهواره ای هیچ سیستم بارش زایی در جو استان مشاهده نمی شود و انتظار باران در طول هفته جاری نمی رود.
وی دیگر پدیده هواشناسی در هفته جاری استان ایلام را وزش باد نسبتا شدید تا شدید است که از عصر امروز تا روزهای پایانی هفته در سطح استان مشهود است.
به گزارش ایرنا، بنا بر مطالعه و بررسی نقشه های مهرماه پاییز امسال استان ایلام با کاهش نزولات جوی همراه است و بارش ها در این مقطع زمانی چشمگیر و مطلوب نیست.
استان ایلام در سال گذشته نیز با کاهش محسوس بارش های جوی مواجه بود و بر خلاف بارش های چشمگیر سال زراعی 95 - 94، با توجه به کاهش محسوس بارش ها در سال زراعی 95 - 96 از منظر هواشناسی استان ایلام در وضعیت خشکسالی بوده است.
403 میلی متر بارش نزولات جوی در سال زراعی جاری (اول مهر سال 95 تا پایان شهریور سال 96) در استان ایلام باریده است.
این میزان بارش نسبت به سال زراعی گذشته 53 درصد و در مقایسه با میانگین بلند مدت 14 درصد کاهش را نشان می دهد.

نظرات ارسال نظر