دوشنبه 5 اسفند 1398

شف دو بهله عقاب در یک رستوران در ایلام

به گزارش ایسنا، عبدالصاحب بازیار، فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست ایلام، اظهار کرد: جهت جلوگیری افراد سودجو که اقدام به خرید و فروش پرندگان می‌کردند نیروهای یگان حفاظت این اداره کل، طی یک برنامه‌ریزی و با هماهنگی معاون دادستان شهرستان ایلام و همکاری مأموران انتظامی  اقدام به بازرسی از مغازه‌های پرنده فروشی در ایلام نمودند. 
وی افزود: طی بازرسی در سطح شهر ایلام، از چند مغازه پرنده فروشی تعداد ۱۰قطعه سهره وحشی، دوبطانه سنجاب وحشی و یک سر خارپشت وحشی کشف گردید. 
بازیار ادامه داد: همچنین نیروهای یگان حفاظت محیط‌ زیست، اقدام به بازرسی از یک رستوران غذاخوری در ابتدای شهر ایلام نمودند که دو بهله عقاب از نوع سارگپه پابلند کشف و ضبط گردید. 
وی با بیان اینکه پس از تنظیم صورتجلسه تخلف برای متخلفین، پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد، عنوان کرد: پرندگان و حیوانات وحشی کشف ‌شده پس از اطمینان از سلامت آنها در زیستگاه‌های طبیعی ایلام رهاسازی می‌شوند. 
بازیار ضمن هشدار به متخلفینی که اقدام به شکار، نگهداری و صید غیرمجاز گونه های جانوری می‌نمایند اعلام کرد مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست به طور شبانه‌روزی در حال گشت زنی و کنترل مناطق تحت مدیریت هستند و با متخلفان برابر قانون با قاطعیت برخورد خواهد شد.

نظرات ارسال نظر