رونمایی از بورس تحصیلی خیّر نخبه‌پرور در ایلام

بورس تحصیلی مهندس «بهزاد خیری»  در نهمین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان ایلام رونمایی شد و قرار شد این خیّر نخبه‌پرور سالانه از  17 سرآمد  علمی حمایت کند.

 به گزارش ایسنا، دکتر «رضا خانی» رئیس بنیاد نخبگان استان در این نشست  ضمن تقدیر و تجلیل از مهندس بهزاد خیری، اظهار کرد: در راستای اجرای اقدام ملی 2-1-3 سند راهبردی کشور در امور نخبگان یعنی ساماندهی و گسترش پشتیبانی‌های مستقیم و غیرمستقیم مادی در قالب بورس، جایزه‌های مقطعی و پژوهانه از سوی سازمان‌های دولتی، بخش خصوصی و نهادهای عمومی شامل وقف و خیریه منطبق با پایش پیشرفت مرحله‌ای و اثرگذاری آنان، بورسیه تحصیلی مهندس بهزاد خیری به همت بنیاد نخبگان استان ایلام به مرحله اجرایی رسیده است  .

 

وی با تاکید بر حمایت و پشتیبانی همه جانبه از استعدادهای استان، ادامه داد: با اجرای این طرح و حمایت از دانشجویان مستعد در قالب بورس­های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان و خیرین نخبه‌پرور امیدواریم در آینده با بهره­گیری بیشتر از ظرفیت بخش غیر دولتی شاهد رونمایی از بورس­های تحصیلی دیگری نیز توسط خیرین عزیز باشیم، تا بتوانیم با حمایت از سرآمدان استان در بالندگی و سرافرازی میهن عزیزمان نقشی اثرگذار داشته باشیم  .

رئیس بنیاد نخبگان استان ادامه داد: براساس مذاکرات صورت گرفته بین بنیاد نخبگان استان و جناب آقای مهندس «بهزاد خیری»، مقرر شد تعداد 17 نفر از مستعدان و سرآمدان استان ایلام شامل 5 نفر  در مقطع کارشناسی، 5 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 7 نفر  در مقطع دکتری تخصصی هر ساله و به مدت ده سال از طریق این بورس تحصیلی مورد حمایت قرار گیرند  .

در ادامه مهندس «بهزاد خیری» از خیرین و کارآفرینان نمونه استان ایلام نیز ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد نخبگان استان برای فراهم نمودن این بستر و ابراز خوشحالی از چنین فضایی در بنیاد نخبگان، بر اهمیت این موضوع تاکید و ابراز امیدواری کرد این گونه امور خداپسندانه بتواند در کمک به مستعدان و سرآمدان استان موثر واقع شود  .

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم با شناسایی افراد مستعد که غالباً از اقشار ضعیف و متوسط اقتصادی جامعه هستند، به رشد و بالندگی آنها کمک و اعتماد کنیم آنها نیز متقابلاً به این باور می­رسند که جامعه آنها را پذیرفته و مورد حمایت قرار می­دهد و این عزیزان نیز در برابر این حمایت، احساس مسئولیت کرده و در جهت رشد و شکوفایی جامعه قدم بر خواهند داشت  .

در ادامه نشست شیوه نامه اعطای بورس تحصیلی مهندس خیری تشریح گردید و شرایط و ضوابط، اعضای هیئت امنا و وظایف آنان، برنامه زمانبندی اجرای فراخوان بورس و مبلغ بورسیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز