معاون استاندار: زمان آزمون و خطا برای شورای شهر ایلام سر امده است

شاپور پولادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه به استناد قانون تمام اختیارات طرح سؤال، انتقاد و استیضاح شهردار به شورای اسلامی شهر واگذار شده و حاکمیت هیچگونه نقشی و دخالتی در این راستا نداشته و نخواهد داشت از تمامی اعضای شورای شهر ایلام خواست در زمینه انتخاب شهردار هر چه سریع تر تصمیم گیری کنند.
وی تاکید کرد: هیچگونه پیشنهاد و گزینه خاصی برای شهرداری ایلام نه در گذشته و نه در زمان حال نداشته و نداریم اما توصیه می شود فردی برای سمت شهرداری ایلام انتخاب شود که به ماموریت ها و وظایف شهرداری آشنایی و شناخت کافی داشته باشد.
وی یادآور شد: هر کسی را که شورای شهر ایلام به عنوان شهردار انتخاب کند تا زمانی که در سمت شهردار ایلام خدمت کند از حمایت معاونت امور عمرانی استانداری ایلام بهره مند است.
شورای اسلامی شهر ایلام در چهارمین دوره فعالیت خود تا کنون سه شهردار شامل خالق منصوری، حبیب اله منصورپور و یزدان قبادیان را منصوب و سپس عزل کرده است.
یزدان قبادیان شهردار سابق ایلام دوم مردادماه جاری استیضاح و با 11 رای اعضای شورای اسلامی شهر ایلام برکنار و غلامرضا طاهری به عنوان سرپرست شهرداری ایلام انتخاب شد.
بر اساس قانون اعضای شورای اسلامی شهر ایلام از زمان برکناری قبادیان برای انتخاب شهردار جدید ایلام سه ماه فرصت دارند.
پیش از این به گفته عضو شورای اسلامی شهر ایلام ، عیساییان (شهردار مناطق کلانشهر کرمانشاه)، خالق منصوری، منت محمدی، جلال الدین محمدی، غلامرضا طاهری و طالب صادقیان همگی از ایلام بعنوان 6 نامزد احراز پست شهرداری هستند که یک نفر از آنها به عنوان شهردار ایلام انتخاب می شود.
حسین جوکار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این شش نفر از میان 20 نامزد اولیه که دارای بیشترین شاخص و ملاک مورد نظر شورا برای تصدی سمت شهرداری بودند انتخاب و به مرحله دوم راه یافته اند.
وی میزان تحصیلات، سوابق کاری در شهرداری، تسلط به مواد قابل اجرای شهرداری و رزومه کاری را از جمله شاخص ها و فاکتورهای مهم برای انتخاب نامزدها و در نهایت شهردار آینده ایلام برشمرد و افزود: این 6 نفر بیشترین شاخصه های مد نظر شوراییان را داشتند.
جوکار یادآور شد: در جریان برگزاری مصاحبه حضوری از این افراد، نامزدها باید شمه ای از رزومه کاری و سوابق خود که مرتبط با شهرداری است را بیان کرده همچنین برنامه های پیشنهادی و راهکارهای منطقی و قابل اجرای خود برای مدیریت شهری را نیز اعلام کنند.
وی تاکید کرد: در صورت موافقت اعضای شورای شهر، مصاحبه حضوری نامزدهای تصدی پست شهرداری با حضور جمعی از اصحاب رسانه، معتمدین و مدیران دستگاه های اجرایی که با شهرداری و چارچوب وظایف و عملکرد شهرداری آشنایی بیشتری دارند، برگزار خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر ایلام گفت: اگر این برنامه با حضور رسانه ها، معتمدین و مدیران دستگاه های اجرایی انجام شود، انتخاب شهردار آینده ایلام با مشورت و قضاوت آنها و اعضای شورای شهر و بعد از شنیدن برنامه ها و اهداف نامزدها انجام می گیرد.
شهر ایلام 220 هزار نفر جمعیت دارد.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۳ شهريور ۱۳۹۵

    سلام به نظر بنده آقای مهندس طاهری با توجه به سابقه وعملکرد مثبت خود لیاقت پست شهرداری ایلام را دارد

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -15روز