ضرورت افزایش ضریب حفاظتی جنگل‌های استان ایلام

امید شفیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: چهارمین کارگاه آموزشی اطفاء حریق با مشارکت کارکنان مرکز خدمات حمایتی جهاد کشاورزی میمه و خواهران بسیج عشایر منطقه برگزار شد.

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: در این کارگاه ضمن تشریح وضعیت منابع طبیعی استان ایلام به میزان بارندگی‌های حداکثری در سال گذشته و به تبع آن وفور پوشش گیاهی در زیر اشکوب جنگل‌ها اشاره شد.

وی ادامه داد: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع استان وظیفه تمام آحاد جامعه در برابر این نعمت‌های بی‌بدیل بوده و در شرایط حاکم بر منابع طبیعی و  تاثیر سه چالش مهم قرن 21 تغییرات اقلیم، کمبود آب شیرین، بیابان‌زایی. بر کشور حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی به عنوان مهمترین رسالت سازمان نیاز به عزم ملی و مدیریت جهادی با همدلی و همزبانی بین مسؤولان و مردم دارد‌.

این مسؤول اضافه کرد: با اقدامات پیشگیرانه دستگاه متولی گام‌های موثری در حفاظت از منابع طبیعی در سال 95 نسبت به سنوات گذشته برداشته شده است به طوری که توانسته‌ایم با برنامه‌ریزی مناسب و در راستای فرهنگ‌سازی با اقدامات پیشگیرانه و فعالیت‌های ترویجی از جمله اجرای کارگاه‌های آموزشی و ...، ضعف فرهنگی را به قوت تبدیل کنیم.

شفیعی جامعه هدف کارگاه‌های آموزشی اطفاء حریق در سطح استان را بالا بردن سطح آگاهی‌های فراگیران و افزایش آمادگی بسیج سازندگی برای مقابله با حریق‌های احتمالی عنوان کرد و گفت: مدیریت پیشگیری در راستای استراتژی اصل اقتصاد مقاومتی در دولت تدبیر و امید بهتر از مقابله است.

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از تمام دستگاه‌های عضو بحران در استان و شهرستان‌ها که پا به پای سربازان انفال در افزایش ضریب حفاظتی همکاری تنگاتنگ دارند تقدیر تشکر کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 20ماه و -16روز